عادت مضر بهداشتی | عادت های بهداشتی ولی در اصل مضر

عادت مضر بهداشتی | عادت های بهداشتی ولی در اصل مضر
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/12/14

رعایت بهداشت همیشه مورد تاکید و توصیه پزشکان بوده و مردم معمولاً سعی می کنند به اصول و قواعد بهداشتی توجه کنند، چرا که رعایت بهداشت در سلامتی انسان نقش بزرگی دارد. اما برخی از عادت های بهداشتی هستند که برای سلامتی انسان مضر هستند و افراد این عادت ها را انجام می دهند.

رعایت کردن اصول بهداشتی در سلامتی انسان نقش بزرگی ایفا می کند، اما برخی از اصول بهداشتی که ما آن ها را مفید می دانیم، برای سلامتی انسان مضر می باشد و آسیب می زند. در ایالات متحده آمریکا دانشمندان این عادات های نادرست و مضر بهداشتی را بررسی کرده اند.

1- استفاده زیاد و منظم از مواد آنتی باکتریال و صابون:

براساس نظرات آنها، مضرترین روش بهداشتی رایج در بین مردم استفاده منظم از ژل های آنتی باکتریال و صابون می باشد. در ترکیبات این وسایل تری‌کلوسان (Triclosan) وجود دارد که برای ارگانیسم بدن انسان مضر می باشند.

همچنین مواد آنتی باکتریال پوست را خیلی خشک می کند، آن را حساس تر می کند و میکروفلور نرمال پوست را مختل می کند و سیستم ایمنی آن بخش را ضعیف می نماید.

2- مسواک زدن بلافاصله بعد از غذا خوردن:

عادت مضر بهداشتی | عادت های بهداشتی ولی در اصل مضر

یکی دیگر از عادت های بهداشتی مضر مسواک زدن بلافاصه بعد از غذا خوردن می باشد. در چنین شرایطی اسیدهای غذایی تاثیرات خود را بر روی دندان افزایش می دهند و این هم سبب می شود که دندان خیلی زودتر پوسیده شود.

3- استفاده منظم و زیاد از لیف، اسکراب آرایشی و آب جوش:

استفاده منظم از لیف های الیافی حمام، آب جوش و اسکراب های آرایشی برای سلامتی پوست مضر می باشد. در نتیجه کارها، لایه محافظ پوست آسیب می بیند و شسته می شود و نیز سیستم دفاعی آن بخش از پوست ضعیف می گردد.

در نتیجه ضعیف شدن سیستم ایمنی پوست، زخم ها مختلف، جوش ها، آکنه ها، قارچ ها، بیماری های پوستی مانند دراماتیت، آگزما و ... به وجود می آید.

4- استفاده از خمیردندان حاوی فلوراید

بدانید که خمیردندان های حاوی فلوراید می توانند موجب خراب شدن دندان ها شوند. همچنین از جذب آلومینیوم در مغز نیز پیشگیری می کنند. کمبودآلومینیوم می تواند به بیماری آلزایمر در افراد منتهی شود

5- زیاد جاروبرقی کشیدن

عادت مضر بهداشتی | عادت های بهداشتی ولی در اصل مضر

کشیدن جاروبرقی به طور روزانه برای سلامت اعضای خانه مضر است. ویروس «نورواک» می تواند تا یک ماه در فرش های کثیف زنده بماند. بنابراین، جاروکشیدن مستمر فرش هم نمی تواند این ویروس را از بین ببرد. برای تمیز کردن فرش بهتر است از بخارشور استفاده کنید تا ویروس ها در اثر حرارت از بین بروند. همچنین توصیه می شود کسانی که هفته ای یک بار جاروبرقی می کشند، حداقل هر سه ماه یکبار کیسه جاروبرقی را عوض کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 78
تعداد کل آرا: 3078
تعداد کل بازدیدها: 326466

نظرات کاربران

*
L
لاو ( 2019-03-05 17:57:29 )
عالی