عادات اشتباه روزمره | برخی از عادت های اشتباهی که هر روز تکرار می کنیم

عادات اشتباه روزمره | برخی از عادت های اشتباهی که هر روز تکرار می کنیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/10

خیلی وقت ها به کارهای که در طول روز انجام می دهیم توجه نمی کنیم. در چنین شرایطی گاهی اشتباهاتی هم رخ می دهد. از این رو، در یادداشت زیر شما را با اشتباهات معمولی روزانه آشنا می کنیم:

گاهی ما فکر می کنیم، کارهایمان درست است و اشتباهی در آنها وجود ندارد و یا اینکه متوجه اشتباه بودن کار خود نیستیم. در حالی که ممکن است برخی از کارهای روزانه ما اشتباه باشد و برای سلامتی روحی و جسمی مضر باشد. از این رو، لازم است در کارهایی که انجام می دهیم، فکر کنیم و اگر اشتباهی در آنها بود، آن را اصلاح نمایم. برخی از این اشتباهات عبارتند از:

1- موقع پختن پاستا، به آب پاستا روغن اضافه نکنید؛

بسیاری از مردم فکر می کنند که در پختن ماکارونی و پاستا استاد هستند. شاید هم حق با آنها باشد. اما خوب است بدانید که اگر به آب ماکارونی و پاستا موقع پختن، روغن اضافه کنید، کاملا در اشتباه می باشید. برای اینکه بتوانید ماکارونی را خوب بپذید، لازم است برای 100 گرم ماکارونی و یا پاستا یک و نیم لیتر آب اضافه کنید. ولی اگر به آب ماکارونی و پاستا روغن اضافه کنید، موجب  خواهد شد که در موقع خوردن مانع از چسبیدن سس به پاستا و ماکارونی شود.

2- استفاده زیاد از صابون در حمام؛

موقعی که پوست خیس می شود، رطوبش تغییر می کند، و شروع به خشک شدن می کند، استفاده زیاد از صابون موجب از بین رفتن رطوبت پوست و خشکی زیاد آن می شود. به همین دلیل لازم است در موقع حمام کردن از صابون کمتر استفاده کنید.

3- مسواک زدن افقی دندان؛

مسواک زدن افقی دندان ها، بر سلامتی دندان تاثیر می گذارد، و یکی از روش هایی است که برای تمیزی دندان استفاده می شود. اگر می خواهید دندان هایتان را به خوبی تمیز کنید، تا حد امکان دندان های خود را عمودی مسواک کنید.

4- نفس گرفتن از سینه؛

اکسیژن بر روی سیستم عصبی تاثیر مثبت دارد. و موجب کاهش دردها و التهاب های بدن می شود. در عین حال به کاهش فشار خون هم کمک می کند. اگر می خواهید به روش صحیح نفش بکشید و سلامتی جسمی خود را تضمین کنید. و احساسات خود را بهتر مدیریت کنید. خوب است بدانید که روش درست کشیدن نفس و یا نفس گرفتن از دیافراگم (Diaphragma)  می باشد. از این جهت تلاش کنید نه از سینه بلکه از دیافراگم نفش بکشید.

اشتباهات معمولی و گاها ناآگاهانه ای که در طول روز و زندگی انجام می دهیم، شاید زیاد مهم نباشد و ما بهش توجه کنیم، اما لازم است بدانیم که با برطرف کردن این اشتباهات بهتر می توان سلامتی جسمی و روحی خود را تضمین کرد و زندگی بهتری داشت.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277108

نظرات کاربران

*