طریقه صحیح نشستن پشت میز چگونه است؟

طریقه صحیح نشستن پشت میز چگونه است؟

اکثر مردم معتقد هستند که باید در زمان نشستن در پشت میز ستون فقرات خود را صاف نگه داریم، بسیاری بر این عقیده هستند که خمیده نشستن در پشت میز برای کمر و ستوان فقرات مضر است، در حالی که اخیرا محققان استرالیایی اعلام کرده اند که این عقیده و فکر می تواند درست نباشد. از این رو، توصیه هایی برای صحیح نشستن در پشت میز و صندلی دارند، که در ادامه تقدیم شما می شود.

وقتی کودک در پشت میز می نشیند، نه تنها کودکان بلکه اکثریت افراد، کمرشان خم می شود. بر اساس عقیده و تفکر بسیاری از مردم نشستن با کمر خم شده پشت میز مضر می باشد و می توان برای ستون فقرات و نخاع کمر آسیب برند، به همین دلیل از کودکی ما می شنویم که، این گونه نشستن مضر می باشد. سال های می گذرد و ما هنوز به کودکان خود می گویم که درست بشینید، در موقع نشستن خم نشوید و غیره ... .

در موقع نشستن صاف نگه داشتن کمر، یکی از مهمترین اصول سلامتی می باشد و لازم است که در مغز ما این مساله حک شود. اما دانشمندان استرالیایی در تحقیقات اخیر خود به نتیجه ای رسیده اند که، این تفکر نانوشته را مورد شک و تردید قرار داده است. این گونه که، محققان و دانشمندان دانشگاه کوئینزلند (University of Queensland) استرالیا در تحقیقات خود نشان داده اند که، در موقع نشستن صاف نگه داشتن کمر مضر می باشد.

در زمان تحقیقات مشخص شده است، افرادی که در زمان نشستن کمر خود را صاف نگه می داند، بر روی ستوان فقرات این افراد فشار زیادی وارد می شود، به همین دلیل نسشتن با کمر صاف برای نخاع کمر بسیار مضر و زیان آور می باشد. همچنین در کمر می تواند ناراحتی ایجاد نماید.

دانشمندان به افرادی که کارشان نشستن پشت میز است مانند کسانی که پشت میز کامپیوتر و ... می نشینند و یا به دانش آموزان و دانشجویان توصیه می کنند که هر چند دقیقه و ساعت یکبار بلند شده و کمی قدم بزنند و یا اینکه در وسط کمر خود یک بالشت کوچک بگذارند. استفاده از صندلی های مدرن ارتوپدی نیز می تواند به ما کمک کنند.

با توجه به نتایج این تحقیق دیگر نیاز نیست که حتما با زحمت زیاد در زمان نشستن بر روی صندلی و یا پشت میز کمر خود را صاف نگه داریم، بلکه کافی است هر چند یکبار که احساس خستگی در کمر خود کریم بلند شده و کمی قدم بزنیم و دوباره بشینیم و یا اینکه از بالشت و صندلی مخصوص ارتوپدی استفاده کنیم.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
طریقه صحیح نشستن پشت میز چگونه است؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)