طریقه سفید کردن دندان ها با زردچوبه | چگونه با زردچوبه دندان های خود را سفید کنیم؟

 طریقه سفید کردن دندان ها با زردچوبه | چگونه با زردچوبه دندان های خود را سفید کنیم؟

حفظ زیبایی و سفید دندان به اندازه حفظ سلامتی آنها مهم می باشد، و بسیاری از مردم برای سفید دندان خود را خمیر دندان های خاص و یا مواد شیمیایی استفاده می کنند، که می تواند به دندان آسیب بزند، غافل از اینکه با یک روش ساده و خانگی می توان دندان ها را سفید نمود. 

روش‌‌های سفید کردن دندان متعدد اند و به دو گروه عمده تقسیم می‌شوند: توسط خود شخص و در خانه اش یا نزد جراح دندانپزشک و در مطب دندان پزشکی. البته روش دوم بسیار کارآمد تر از روش‌های دیگر است و احتمالاً طی تنها یک جلسه درمان، نتیجۀ دلخواه فوراً حاصل می‌شود.

 

دندان‌های ما طبیعتاً سفید نیستند و با گذشت زمان رنگی می‌شوند!
دندان‌های ما به طور طبیعی کمی رنگی اند، و مطابق با وراثت مان، کم و بیش زرد یا خاکستری هستند. این رنگ به دلیل وجود دانتین است که توسط مینای دندان به وجود می‌آید.

سایش و از بین رفتن مینای دندان با افزایش سن توجیه کنندۀ این است که چرا دندان‌های ما به مرور زمان رنگی می‌شوند، اما مصرف برخی مواد غذایی (اسفناج، هویج، چغندر، …) و نوشیدنی‌ها (قهوه، چای، مشروب قرمز…) نیز باعث رنگی شدن دندان‌ها می‌شوند؛ دقیقاً مانند برخی آنتی بیوتیک‌ها (تتراسایکلین) و بی شک دخانیات!

رسیدگی و محافظت صحیح از دندان ها، شرط اساسی برای حفظ سلامتی و زیباد دیده شدن دندان ها می باشد. دندان ها را هر روز صبح ها و شب ها بعد از غذا، و قبل از خواب لازم است که به روش صحیح تمیز کنید.

برای اینکه دندان ها سفید شوند، راه های مختلف وجود دارد، و برای این که دندان ها خود را سفید کنید به روش های طبیعی برتری دهید و از روش های غیر طبیعی استفاده نکنید.

روش طبیعی برای سفید کردن دندان:

روغن زیتون و زرد چوبه را با هم مخلوط کنید، و مخلوط به دست آمده را بر روی دندان هایتان بمالید. این ترکیب را بر روی دندان هایتان به مدت 5 الی 10 دقیقه نگهدارید و سپس دندان های خود را بشورید، پس از این کار خواهید دید که چقدر دندانهایتان سفید خواهد شد.

سفید کردن دندانها در خانه و با مواد طبیعی همچون زرد چوبه و روغن زیتون بسیار بهتر از استفاده از روش هایی همچون جرم گیری و استفاده از داروهای شیمیایی است و نتیجه ی بهتری خواهد داشت

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 398
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)