طریقه درست جوشاندن آب | روش های صحیح جوشاندن آب

طریقه درست جوشاندن آب | روش های صحیح جوشاندن آب

امروزه بسیاری از مردم آب آشامیدنی خود را می جوشانند و سپس مصرف می کنند، اگر چه جوشاندن آب را مزایای است ولی باید توجه داشته باشیم که جوشاندن آب قاعده و اصول خود را دارد و در صورتی که بیشتر از حد مجاز اب بجوشد نه تنها برای آشامیدن مناسب نیست بلکه مضر نیز می باشد. لذا در هنگام جوشاندن آن باید قواعد و اصول آن را رعایت نمود.

آب مایع زندگی است، هر فردی که دوست دارد، از سلامتی خود محافظت کند، در طول روز باید به مقدار کافی آب معمولی و شُرب مصرف نماید. آب را نمی توان با هیچ کدام از مایعات دیگر مانند چای، نوشیدنی های مختلف به غیره عوض کرد. اما باید توجه داشت در ترکیبات آبی که روزانه استفاده می کنیم برخی مواد زیان آور وجود دارند که برای سلامتی انسان مضر می باشد از جمله این مواد می توان به کُلر، مواد سنگین نمکی، میکروب ها و ... اشاره کرد.

اگر می خواهید از سلامتی خود و فرزندانتان محافظت کنید، تنها از آب جوشیده شده میل نماید. اما توجه داشته باشد که جوشاند آب هم قوانین خاص خود را دارد. رعایت کردن و عمل نمودن به این اصول و قوانین، آب مصرفی را بهتر و تمیزتر می کند و آبی بی خطر و ایمن را تامین می نماید. از جمله اصول و قوانین جوشاندن آب عبارتند از:

1- آب را که جوشاندید در پارچ شیشه ای بریزید. 6 الی 7 ساعت نگهداری کنید. در ته پارچ موادی ته نشین می شود، سپس سه چهارم آب را با احتیاط در ظرف دیگری بریزید و در نتیجه مقدار کُلر و مواد سنگین موجود در آب کاهش پیدا خواهد کرد.

2- آب را بجوشانید، اما بدانید که کارشناسان جوشاندن آب در کتری های برقی را توصیه نمی کنند. به طور متوسط لازم است آب با شعله متوسط 5 دقیقه بجوشد. آب جوشیده شده از میکروب های مضر تمیز می شود.

آب را طولانی مدت نجوشانید، اگر مقدار آب خیلی کم شده است، این آب را استفاده نکنید. در ترکیبات این آب، مواد مضر افزایش می یابد. به گفته محققان دانشگاه هاروارد، با جوشیدن آب تغییراتی در ترکیب آن به وجود می‌آید و ترکیبات فرار و گازها در آن رها می‌شوند وقتی آب معمولی بیش‌ازحد جوشانده شود یا مجدد بجوشد ترکیبات آن، حالتی نامناسب پیدا می‌کند. مواد خطرناک در آب تراکم پیدا می‌کند، درنتیجه احتمال آشامیدن برخی مواد شیمیایی و مواد خطرناکی مانند نیتریت، آرسنیک و فلوراید افزایش پیدا می‌کند میزان زیاد مواد معدنی انباشته شده، می‌تواند مضر باشدبه‌ عنوان‌ مثال، نمک کلسیم می تواند به سنگ کلیه و سنگ صفرا منجر شود.

دقت: اگر رنگ آب تغییر کرده است، آب کدر شده است، از آب بوی بدی به مشام می رسد، از این آب برای آشامیدن استفاده نکنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
طریقه درست جوشاندن آب | روش های صحیح جوشاندن آب
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)