طرز نوشتن نامه عاشقانه | نحوه نوشتن نامه عاشقانه

طرز نوشتن نامه عاشقانه | نحوه نوشتن نامه عاشقانه

عبارت نامه عاشقانه(Love Letter) شاید در نگاه برخی بار منفی داشته باشد و آن را مختص عشق و عشقبازی های خیابانی یا در فیلم های هالیوودی بدانند. اما حقیقت این است که یک نامه عاشقانه به معنای آنکه مضمون محبت آمیز و عاشقانه داشته باشد، می تواند بین هر دو نفر نوشته شود و بهتر است که این دو نفر دو زوج باشند که یا در دوران نامزدی بوده، یا تازه عروس هستند و یا حتی سالهاست که از ازدواج آنها می گذرد. روانشناسان و کارشناسان حوزه ازدواج عقیده دارند که نوشتن نامه عاشقانه می تواند به تحکیم روابط زوج و تقویت بنیان خانواده کمک کند.

نوشتن یک نامه عاشقانه گرچه ممکن است ساده به نظر برسد اما اگر دقیق به این مقوله نگاه کنیم در می یابیم که نوشتن هرگونه نامه از جمله یک نامه عاشقانه و بیان احساسات کار ساده ای نیست. در زیر نکاتی به منظور نوشتن و نگارش یک نامه عاشقانه بطور صحیح و ساده آورده می شوند.

در نوشتن یک نامه عاشقانه به نکات زیر توجه کنید:

اول اینکه سعی کنید در نگارش نامه عاشقانه صادق و صمیمی باشید. یعنی سعی کنید احساسات خود را به زیباترین و ساده ترین حالت بیان کنید.

اساسا نگارش یک نامه عاشقانه بیان احساسات شما نسبت به فرد مقابل(همسر/نامزد) شماست. بنابراین سعی کنید بطور صحیح و ساده به مخاطب خود بگویید که چه احساسی نسبت به او دارید.

بیان احساسات شما نسبت به فرد مخاطب نامه عاشقانه یعنی همسر یا فرد دیگر ناشی از مشاهده و یافتن برخی ویژگی ها در آن فرد است. بنابراین سعی کنید که ویژگی های مثبت همسر یا نامزدتان که سبب جلب توجه و جذابیت او برای شما شده است را بیان کنید.

ویژگی های مثبت می تواند شامل توانایی های خاص او در انجام کار، اخلاق خوبی که او دارد، خاطره خوبی و به یاد ماندنی از او، کارهای خوبی که او برای شما یا دیگران انجام داده باشد.

البته توجه کنید که زمانیکه شما در حال نوشتن نامه عاشقانه هستید، بسیار مهم است. یعنی نوشتن نامه عاشقانه در دوران نامزدی با نوشتن یک نامه عاشقانه سالها پس از ازدواج متفاوت است. قطعا کسانیکه با هم به تازگی آشنا شده اند، نمی توانند در نامه عاشقانه خود از کارهای خوب و توانایی های خوب طرف مقابل صحبت کنند زیرا کمتر شناختی نسبت به این ویژگی های مثبت طرف مقابل دارند. بهتر است در این حالت علاوه بر ذکر نکات مثبتی که تاکنون از طرف مقابل و مخاطب نامه عاشقانه دیده اند، تصورات و احساسات مثبت خود را نسبت به او نیز بیان کنند.

تشکر کردن از کارهایی که مخاطب نامه(همسر یا نامزد) برای شما انجام داده است می تواند بخشی از نامه شما را شامل شود.

بسته به رابطه شما با مخاطب نامه شما می توانید درد دل خود را با بیان ملایم (حال نسبت به مخاطب نامه یا اوضاع و شرایط) بیان کنید. البته بیان درد دل ها به شناخت شما از مخاطب نامه عاشقانه و شرایط دارد.

در مجموع بیان احساسات و ابراز علاقه به یکدیگر بویژه ابراز علاقه زوجین به یکدیگر در اسلام نیز بسیار تاکید شده است و از پیامبر اکرم نقل است که: اظهار محبت به همسر از نشانه های تکامل ایمان در فرد است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 2
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
طرز نوشتن نامه عاشقانه | نحوه نوشتن نامه عاشقانه
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 2
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)