طرز صحیح شانه کردن مو چیست؟

طرز صحیح شانه کردن مو چیست؟

همه روز ما، دقایقی را در جلوی آینده صرف نشانه کردن موی خود می گذرانیم، و به ظن خود شانه کردن مو کار راحت و اسانی می باشد که نیاز به آگاهی و مهارت ندارد، در حالی که اصلا اینگونه نیست و شانه کردن مو هم برای سلامتی مو، زیبایی و براق بودن آن تاثیر دارد و اگر شیوه درست شانه کردن مو را بدانیم، می توانیم تا حدی از ریزش آن هم جلوگیری کنیم. از این رو، در این مطلب شیوه درست شانه کردن مو را تقدیم شما می کنیم.

موهای خود را درست شانه کنید؟ چرا که برای داشتن موهای سالم، درست شانه کردن مو بسیار تعیین کننده می باشد، از این رو، برای داشتن موهای سالم و براق تنها استفاده از لوازم ارایشی و بهداشتی و رفتن به سالن های زیبایی کفایت نمی کند. شانه کردم هم مهم است.

هر چقدر غیر قابل باور هم که باشد، برای داشتن موهای سالم در درجه اول آنچه اهمیت دارد، درست شانه کردن آنها می باشد. این گونه که، چون این کار، جزء کارهای روزانه می باشد، چگونگی آن می توان به علل و موارد مختلف وابسته باشد. در زمان شانه کردن مو، به جای اینکه به موهایتان اسیب بزنید می توانید به موهای خود تاثیرات مثبتی بگذارید. برای اینکار توجه به چند اصل مهم لازم می باشد.

- اولین و مهمترین اصل، شانه نکردن موهای خیس و آب دار می باشد، در این زمان به علت اینکه موها دارای آب می باشند، سنگین هستند و سبب آسیب دیدن و کنده شدن مو می شود. به طور کلی، متخصصان توصیه می کنند شانه کردن مو، بعد از 8 ساعت از حمام کردن مفید می باشد. دلیل این مدت زمان توصیه شده هم اجازه دادن به موهای برای پیدا کردن شرایط ثابت می باشد.

- اگر موهایتان کم می باشد، شانه کردن آنها از ته و ریشه مو به نوک مو لازم می باشد، ولی در موهای بلند بهتر است که شانه کردن از نوک مو شروع و به طرف ریشه آن ادامه یابد. بسیاری از متخصصان مو توصیه می کنند که بعد از شانه کردن مو، لازم است که به مو فرصت استراحت بدهید. این پروسه حداقل 40 بار انجام دهید. (شانه کنید، فرصت استراحت دهید). روزی دو بار لازم است این کار انجام شود.

- چرا اینقدر زیاد؟

چرا که، در زمان شانه کردن مو، سر ماساژ داده می شود، این به گردش خون در پوست سر کمک می کند. با بهبود و تقویت گردش خون در پوست سر، پیازچه های مو هم تقویت می شود. و سبب بلند شدن موها می گردد. علاوه بر این، درست شانه کردن موها از ریشه به نوک، و فرصت استراحت داد، سبب تقویت غدد چربی در موی سر می شود. داشتن چربی مو، و ترشح آن به سلامتی مو کمک می کند. آنها را انعطاف پذیر، محکم، و براق می کند. همچنین با شانه کردن از ریشه مو، سبب کاهش گرد و خاک موجب در روی پوست سر می شود.

در نهایت این توصیه مهم برای شما اینکه، ... اگر می خواهید موهایتان سالم باشد، هر گز با موهای خیس نخوابید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
طرز صحیح شانه کردن مو چیست؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)