طرز تهیه کنجد بو داده؛ چگونه کنجد را بو بدهیم

طرز تهیه کنجد بو داده؛ چگونه کنجد را بو بدهیم

همانطور که در مقاله های چگانه از جمله فیلم آموزشی: طرز تهیه روغن کنجد در خانه توضیح داده شد، کنجد یا روغن کنجد خواص بسیاری دارد. در بسیاری از موارد و مواقع می توانیم از کنجد بصورت غیر از روغن یا ارده آن و در واقع بصورت خام یا بو داده استفاده کنیم. از جمله اینکه بو داده کنجد را روی غذاهای خود ریخته و از منافع آن بهره مند شویم. ضمن اینکه کنجد بصورت بو داده بهتر هضم می شود و برای کسانیکه ممکن است با خوردن کنجد خام معده شان دچار ناراحتی شود، توصیه می شود که کنجد را بصورت بو داده استفاده کنند.

ممکن است برای بسیاری بو دادن کنجد کار آسان و ساده ای نباشد و بعضا ممکن است هنگام بو دادن کنجد، کنجد ها سوخته یا خراب شوند. در زیر یک روش ساده وسریع برای بو دادن کنجد توضیح داده می شود.

استفاده از اجاق گاز و تابه برای بو دادن کنجد

برای بو دادن کنجد خام شما می توانید از اجاق گاز استفاده کنید. پیش از بو دادن کنجد، توصیه می شود که کنجدها را تمیز کنید، یعنی خوب کنجدها را بررسی کنید که مبادا گرد و خاک یا سنگ ریزه ای داشته باشند. توصیه می شود که از کنجد سفید(که البته کنجد های کرمی رنگ هستند) استفاده کنید زیرا این نوع از کنجدها معمولا تمیز تر هستند.

برای بو دادن کنجد می توانید از یک تابه یا ظرف پهنی که بتوانید آن را حرارت دهید، استفاده کنید.  

برای این کار کنجد ها را درون تابه ریخته – دقت کنید که زیاد کنجد نریزید و تنها به اندازه وسعت تابه خود کنجد در آن بریزید. شعله اجاق گاز را نیز به میزان متوسط قرار دهید. در حین بو دادن کنجد آن را هر از گاهی هم بزنید. این کار را آنقدر ادامه دهید که دانه های کنجد به رنگ قهوه ای درآیند و به اصطلاح برشته شوند. ممکن است در حین بو دادن کنجد، برخی از دانه های کنجد به اصطلاح باز شوند و صدای جلز ولز دهند. بو دادن کنجد را تا 3 دقیقه ادامه دهید.

طرز تهیه کنجد بو داده؛ چگونه کنجد را بو بدهیم

استفاده از اون یا فر گاز برای بو دادن کنجد

روش دیگری که برای بو دادن کنجد می توانید استفاده کنید، استفاده از فر گاز به منظور بو دادن کنجد است. برای این کار ابتدا فر گاز را تا 175 درجه سانتیگراد گرم کنید. سپس کنجدها را درون ظرف مسطحی مانند تابه ریخته و آن را درون فر بگذارید – دقت کنید که فر باید خاموش شود- سپس به مدت 10 تا 15 دقیقه ظرف کنجد را درون فر قرار دهید و هر چند دقیقه ظرف را تکان دهید تا کنجدها بصورت یکنواخت حرارت دیده و بو داده شوند.

بعد از بو دادن کنجدها با استفاده از هر یک از روش های فوق آنها را درون ظرفی دیگر که خنک باشد بریزید تا خنک شوند، سعی کنید که ظرف مورد استفاده شما فلزی باشد تا کنجدها زودتر خنک شوند. ضمنا دقت کنید که در هر کدام از روش های فوق باید دائم مراقب کنجد ها باشید و آنها را هم زده یا جابجا کنید، زیرا کنجد خیلی زود برشته شده و ممکن است بسوزد.

طرز تهیه کنجد بو داده؛ چگونه کنجد را بو بدهیم

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.7
sigmaمجموع آرا: 9

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 839
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)