طرز تهیه شیرین گندمک یا گندم بو داده شیرین در منزل

طرز تهیه شیرین گندمک یا گندم بو داده شیرین در منزل

یکی از تنقلات بسیار خوشمزه و محبوب برای ایرانیان بویژه کودکان ایرانی گندم بو داده شیرین که به شیرین گندمک معروف است، می باشد. این خوردنی خوشمزه را هم می توانید از مغازه ها تهیه کنید هم بصورت مارک دار و تجاری و هم بصورت فله ای و دست ساز و هم می توانید خود در منزل اقدام به تهیه و درست کردن گندم های بو داده شیرین یا شیرین گندمک کنید. تهیه شیرین گندمک در خانه چندان دشوار و زمان بر نیست، بنابراین در ادامه طرز تهیه شیرین گندمک یا گندم بو داده شیرین در منزل آموزش داده می شود تا شما خود بتوانید این خوردنی خوشمزه را به راحتی و سریع در خانه تهیه کنید.

برای تهیه شیرین گندمک در منزل ابتدا گندم را به مدت تقریبی 45 دقیقه آب پز می کنیم تا کاملا نرم و مغز پخت شود.

سپس این گندم های آب پز شده را آبکش کرده تا مواد نشاسته ای آن گرفته شود. بعد آن را درون یک ظرف مسطح یا روی یک تکه پارچه در جاییکه حرارت (بخاری، آفتاب یا شوفاژ) به آن بخورد پهن می کنید و تا زمانیکه کاملا خشک شوند و رطوبتی نداشته باشند، صبر می کنیم.

در نهایت این گندم های آب پز شده و خشک شده را درون تابه ای که روغن در آن وجود دارد، می ریزیم و آنقدر حرارت می دهیم تا گندم ها پف کنند. در حین حرارت دیدن شما می توانید شکر به این گندم ها اضافه کنید تا شیرین شوند و در واقع شیرین گندمک شما درست شود.

دقت کنید که گندم ها را به میزانی که برشته شوند یا به اصطلاح بو داده شوند، حرارت دهید و مراقب باشید که زیاد حرارت نبینند و نسوزند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 186
تعداد کل آرا: 2653
تعداد کل بازدیدها: 673670


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)