طرز تهیه ترشی قارچ | چگونه ترشی قارچ درست کنیم | روش تهیه ترشی قارچ

طرز تهیه ترشی قارچ | چگونه ترشی قارچ درست کنیم | روش تهیه ترشی قارچ

اگر بخواهیم قارچ ها را دسته بندی نموده و در مواد غذایی شناسایی کنیم باید بگوییم که قارچ ها نه در رده گیاهان قرار می گیرند و نه از دسته حیوانات هستند بلکه از دسته دگرپرورده (هتروتروف – یا دگرخوار) هستند. قارچ ها به دلیل ارزش غذایی بالا و کالری پایینی که دارند مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفتند. به ویژه افرادی که رژیم لاغری دارند. در این میان به دلیل فواید قارچ خوراکی هنرمندان هالیوود از جمله مصرف کنندگان دایم قارچ هستند. در واقع قارچها دسته ای مستقل از یوکاریوتها و در عین حال بسیار زیبا هستند. به دلیل ارزش غذایی فوق العاده بالای قارچ ها این ماده غذایی تقریبا در تمامی دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. قارچها از نظر میزان ارزش غذایی در بین محصولات کشاورزی جایگاه ویژه ای دارند. این گیاه در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و مصرف آن بدلیل ارزش غذایی قارچ به خصوص در جوامع متمدن در سالهای اخیر افزایش یافته و رایج شده است.

یکی از خواص قارچ تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد و بدن را در مقابل بعضی بیماریها و ویروس ها مقاوم میسازد. نتایج تحقیقات به دست آمده در مورد قارچهای خوراکی نشان دهنده این است که این گیاه باعث تحریک عملکرد گلبولهای سفید میشود. همانطور که میدانید گلبول های سفید بخشی از سیستم ایمنی را در بدن تشکیل میدهند و وظیفه محافظت از بدن در برابر عفونت ها و بیماریها را دارند.
در این مقاله می خواهیم برای شما طرز تهیه ترشی قارچ را توضیح دهیم که طرفداران بسیار زیادی در دنیا بخصوص در روسیه و اروپای شرقی دارد. ترشی قارچ به خصوص به عنوان یک ماده درمانی در زمستان و به عنوان یک دسر در کنار غذاهای سنتی روسی است. روش ها از ترشی قارچ در سالادهای مختلف خود و به عنوان یک کنار غذای مناسب و به عنوان یک دسر بعد ا غذا استفاده می شود. ترشی ها در ایران اصولا به همراه غذا خورده می شود. روش های مختلفی برای تهیه ترشی قارچ وجود دارد اما دو راه ترشی و شور قارچ به طور کامل با یکدیگر متفاوت است. همانطور که شما نیز می دانید اگر فقط با نمک کار را انجام دهید قارچ شور و اگر با نمک و سرکه (و گاهی با شکر) باشد ترشی قارچ درست می شود. ادویه جاتی که در ترشی قارچ استفاده می شود عمدتا میخچه سیر شوید برگ و فلفل سیاه است.
قندهای ترهولوز و کیتین موجود در قارچها باعث افزایش سیستم ایمنی بدن میشود. و از فعالیت ویروس ها و میکروب ها جلوگیری می کند. مصرف مداوم قارچ هورمون استروژن را در زنان تنظیم می کند . که از بروز سرطان پستان جلوگیری می کند.

طرز تهیه ترشی قارچ | چگونه ترشی قارچ درست کنیم | روش تهیه ترشی قارچ

مواد لازم جهت تهیه ترشی قارچ :
قارچ 1 کیلو گرم
سیر 5 تا 6 حبه
فلفل دلمه نگینی خرد شده 2 فنجان
نمک 2 قاشق غذاخوری
فلفل سیاه 2 قاشق غذاخوری
سرکه سفید 2 فنجان
سرکه بالزامیک 1/2 فنجان

طرز تهیه ترشی قارچ :
قارچ ها را تمیزی بشویید و آن ها را به دو یا چهار قسمت برش دهید. می توانید قارچ های ریز انتخاب نموده و آن ها را ریز ریز نکنید و درسته درون ترشی بریزید. قابلمه ای نیمه عمیق را انتخاب نموده و داخل قابلمه نیم لیتر آب ریخته و روی حرارت بگذارید تا جوشیده و یک قاشق مربا خوری سرکه بریزید.
زمانی که آب نیم دقیقه جوشید قارچها را درون قابلمه ریخته و خوب هم بزنید. در ادامه نمک،فلفل سیاه را اضافه کنید.اگر ادویه خاص دیگری نیز خودتان دوست دارید تا به آن اضافه کنید در این زمان بدان اضافه نمایید. بگذارید 20 دقیقه بجوشد.
بعد از 20 دقیقه که خوب قارچ ها درون آب جوش غل خوردند سرکه سفید را اضافه کنید. سرکه بالزامیک را اضافه کنید. بعد از 5 دقیقه فلفل دلمه ای را اضافه کنید. بگذارید 5 دقیقه دیگر بجوشد.
نگذارید خیلی بجوشد و بلافاصله مخلوط بدست آمده را در کاسه شیشه ای ریخته و بگذارید کمی سرد شود. درون ظرف شیشه ای بریزید. به مدت 10 دقیقه حمام آب گرم بدهید.
نکته:
ترشی قارچی را که درست نموده اید را می توانید چندین ماه درون یخچال نگاه داری کنید. و اگر می خواهید بیشتر آن را نگاه دارید باید شیشه ترشی خود را ضد عفونی نمایید برای این منظور و برای ضد عفونی کردن شیشه های خود آن را داخل آب جوش بینادازید تا ضد عفونی شوند. روش دیگر برای ضد عفونی کردن شیشه این است که اول آنها را کاملا با جوش شیرین شستشو داده و با آب شسته و در فر 230F حدود 35 دقیقه بگذارید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 103
تعداد کل بازدیدها: 19583


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)