طرز تهیه برق لب و رژ لب طبیعی و خانگی

طرز تهیه برق لب و رژ لب طبیعی و خانگی

امروزه استفاده از لوازم آرایشی از جمله رژلب بسیار در بین زنان جهان و بویژه زنان ایرانی رایج شده و گسترش یافته است. متاسفانه لوازم آرایشی موجود در ایران از جمله برق لب یا رژلب های موجود در بازار غالبا از نوع نامرغوب هستند که ممکن است حاوی مواد مضر برای بدن باشند. بنابراین توصیه می شود که حتی الامکان از این لوازم و مواد آرایشی استفاده نشود و اگر هم خانم های ایرانی ملزم به استفاده از این مواد آرایشی هستند یا از نوع مرغوب آن استفاده کنند و یا آنگونه که در ادامه آموزش داده می شود، اقدام به تهیه نوع خانگی و طبیعی برخی از لوازم آرایشی کنند. در زیر نحوه و مراحل تهیه برق لب یا رژلب خانگی و طبیعی با استفاده از برخی مواد موجود در یک خانه توضیح داده می شود.

برای تهیه برقلب/ رژ لب طبیعی و خانگی، ابتدا کمی ژله پترولیم(petroleum jelly) که نام انگلیسی و علمی وازلین است(وازلین نام یک برند است که در ایران مورد استفاده قرار می گیرد) را در داخل ظرفی شیشه ای(که بتوانید آن را در مایکرویو گرما دهید) بریزید. مقدار وازلین بستگی به میزان رژلب که شما می خواهید تهیه کنید، دارد.

سپس این ژله/وازلین را در مایکرویو حرارت دهید. دقت کنید که درجه حرارت مایکرویو باید بالا باشد تا ژله/وازلین به حالت نرم و روان درآید.

برای اینکه رژلب یا برق لب طبیعی تهیه شده توسط شما عطر مدنظر شما را داشته باشد، می توانید از روغن های گیاهی یا اگر در دسترس است از عصاره های گیاهی مانند گل سرخ، بادام، وانیل، دارچین و غیره استفاده کرده و آن را به وازلین نرم و روان شده اضافه کنید. انواع روغن های گیاهی در بازار موجود هستند که روغن اسطوخدوس یا دارچین به دلیل عطر آن توصیه می شود.

بعد یک قاشق عسل به این مخلوط اضافه کنید. عسل این مزیت را دارد که هنگام استفاده شما از این رژلب و برق لب حس شیرین روی لب هایتان احساس می کنید. ضمن اینکه عسل(مرغوب) خصوصیت ضد باکتری(antibacterial) و مرطوب کنندگی دارد که می تواند هنگام استفاده شما از این رژلب طبیعی در رفع خشکی پوست لب شما موثر باشد. البته شما می توانید از دیگر طعم دهنده ها و شیرین کننده ها مانند شکر یا شیره های گیاهی استفاده کنید، اما توجه کنید که خاصیت عسل را ندارند.

سپس این مخلوط را هم بزنید تا جاییکه اجزاء آن روان شوند. اگر بو یا طعم این مخلوط مطلوب نیست، می توانید روغن/عصاره یا عسل بیشتری(البته نه زیاد) به آن اضافه کنید.

ضمنا اگر می خواهید این رژلب و براق کننده لب رنگ خاصی بگیرد، می توانید به آن رنگ های غذا اضافه کنید – البته مقدار کمی چون این رنگ ها با مقدار کم هم تاثیر خود را می گذارند.

بعد از اینکه این مخلوط را خوب هم زدید، آن را درون ظرفی بریزید. می توانید یک ظرف جدید استفاده کنید یا از همان ظرفی که وازلین را درونش ریختید استفاده کنید. توجه کنید که این ظرفی است که رژلب شما را در آن شکل می گیرد.

در نهایت این مخلوط را در دمای اتاق یا یخچال به حال خود بگذارید تا خنک شده و کمی سفت شود. رژلب خانگی و طبیعی شما نسبت به رژلب های موجود در بازار کمی نرم تر است، بنابراین باید آن را مانند کرم با دستان خود یا قلم مو آرایشی استفاده کنید.

منبع: وبسایت ویکی هاو

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 682
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)