شک و شبهه خیانت همسر | چگونه از شک و تردید خیانت همسر رهایی یابیم

شک و شبهه خیانت همسر | چگونه از شک و تردید خیانت همسر رهایی یابیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/01

در دنیای معاصر با گسترش وسایل ارتباطی نوین، شک و شبهه در بین همسران زیاد شده است و بسیاری از زوجین احساس می کنند که همسرشان امکان دارد به وی خیانت کند، شک و شبهه می تواند زندگی انسان را از بین ببرد و زندگی مشترک را به جدایی و طلاق بکشاند. از این رو، اگر شما احساس می کنید که همسرتان به شما خیانت می کند، لازم است برخی مسائل و نکات روانشناسانه را مد نظر داشته باشید.

آیا این طور فکری می کنید که، خیانت می توان برای هر کسی اتفاق بیافتد. اما حتماً این طور فکر می کردید که به تو هرگز خیانت نخواهد شد. ولی این روزها، حس درونی خود را گم کرده اید، زود به زود دوست داشتن و علاقه تان از بین می رود. با این حس چه کار می خواهید بکنید، معلوم نیست.

چکار کنیم که شک و تردید زندگی را از بین نبرد؟ اگر هنوز همسرتان لایق جدایی و طلاق نسیت، اما واقعا به شما خیانت کرده است، چه رفتاری را باید نشان داد؟ چگونه با این تلخی، باید زندگی کرد، چگونه وی را باید بخشید، بعد از این چگونه به زندگی ادامه باید داد و چگونه اعتماد خود به انسان ها را از دست ندهم؟ زمانی که فردی مورد خیانت واقع می شود این سوالات و سوالات دیگری در ذهنش ایجاد می شود. اما لازم است بدانیم که در مورد خیانت باید نکات و مسائلی را مد نظر داشته که برخی از آنها عبارتند از:

1- خیانت: حقیقت تلخ

مهم نیست که چگونه خیانت رخ داده است، اما یاد گرفتید که، وی به شما خیانت کرده است. غمگین، ضعیف و نارحت هستی. همه روز را فکر می کنی، از خوردن و آشامیدن باز ماندی، با این ها زندگی کردن و نفس کشیدن کمی سخت است. در زندگی نزدیک ترین و بهترین فرد به ما خیانت می کند. افکار ما در هم و آشفته است، اشک از چشمانمان جاری می شود. بودن وی با دیگری، مهربان سخن گفتن و ... ما را اذیت می کند.

- علائم روانشناختی:

فکر مشهورترین روانشناسان این است: اگر به شما خیانت شده، خودتان را سرزنش نکنید. مراقب خودتان باشید و حادثه ها پیگیری کنید. زار زار گریه کردن، به جز اینکه اعصاب و زندگی شما را از بین ببرد، تاثیر دیگری ندارد. زمانی که تو گریه می کنی، همسرتان زندگی خود را شاد می گذراند. حتی به اندازه یک قطره عذاب وجدان نمی کشد. برای اینکه هر چیزی را زود فراموش کنید، برای خودتان کاری دست و پا نماید. اگر شاغل هستید، از مدیر بخواهید که مسئولیت های زیادی به شما دهد. اما اگر در خانه بیکار هستید، با ورزش، فیتنس و شنا خود را مشغول کنید. اگر امکان اینها را ندارید. با دوستانتان وقت بگذارنید و یا می توانید کتاب بخوانید.

2- بدگمانی: پارانویا (Paranoia) و یا شهود (Intuition):

خیانت مانند دانه های برف که بر روی سر می ریزد، آنی و زیاد نمی باشد. گاهی ما از اول حس می کنیم که، چیزی سر جای خود نیست. گاهی بی دلیل دچار شک و تردید می شویم و خیالبافی می کنیم. حتی دانشمندان بریتانیایی وجود داشتن و یا نداشتن این احساسات را نتوانسته اند، اثبات کنند. آیا شک و تردید های ما حقیقت دارد و یا تنها بد گمانی می باشد.

شک و شبهه خیانت همسر | چگونه از شک و تردید خیانت همسر رهایی یابیم

- علائم روانشناختی:

برای مدتی این ضرب المثل را که (آتش نباشد دود بلند نمی شود) را فراموش کنید. او می تواند به خانمی زنگ بزند که شما نمی شناسید. در مخفیانه صحبت کردن وی، مقصر می تواند شما باشید. چرا وی شما را نرمال قبول کرده است. تا جایی که می توانید، به حوادث فعال برخورد کنید. اگر قبول داری که این مسئله تو را زیاد ناراحت می کند، وی را به صحبت کردن دعوت کنید. قبل از اینکه شروع به سرزنش، شک و تردید و غیره کنید، تلاش کنید به وی نشان دهید که، چه چیزی شما را نارحت می کند. بعد از این سوال و جواب وی اعتراف خواهد کرد. البته در این جا، احتمالات دیگر هم وجود دارد و در هر حالتی این صحبت بر روی آینده مناسبات شما تاثیر می گذارد و برای حل مشکل مفید است.

3- او کیست؟

صحبت های مخفی و پیام های معنی دار وی، در شما شک و شبهه ایجاد می کند. حتی وقتی می بیند، شما می آید تلفن خود را خاموش می کند. اما آنچه شما را متعجب می کند، خیانت وی نیست، بلکه کیستی طرف مقابل است. می تواند آن فردی که همسرتان به او پیام می دهد، یا زنگ می کند، همکارش باشد. در بین فرضیات مختلف از همه بیشتر دوست دختر درست در می آید.

- علائم روانشناختی:

برخی از دختران در برخورد با پسران بیش اندازه مهربان و احساسی هستند. در صحبت های مخفیانه احساسات متفاوتی به وجود آید و به وی به چشم دوست نگاه می کنند. هر شک و شبهه ای را نمی توان با خیانت ارتباط داد.

یک فرضیه دیگر این است که، می تواند فردی که به او زنگ می زند، از دوستان قدیمی وی باشد که به طور غیر منتظره وارد زندگی شما شده است. اما می تواند هدف چیزی که شما فکر می کنید، نباشد. این جای تعجب ندارد. می تواند این طور باشد که، همسر شما به او هیچ حسی ندارد. چرا که برای او مشکلات زیاد لازم نیست. به همین دلیل تلاش کنید با این فکر و خیالات که وی با دوست دوران مدرسه اش دیدار کرد و یا او به خانم دیگری زنگ زد و غیره اعصاب خود را از بین نبرید. وگر نه وی واقعاً از شما خسته شده و به دیگری پناه خواهد برد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 71
تعداد کل آرا: 3053
تعداد کل بازدیدها: 299005

نظرات کاربران

*