شکنندگی مو | علل و دلایل شکنندگی مو چیست | چگونه می توان شکنندگی مو را درمان کرد

شکنندگی مو | علل و دلایل شکنندگی مو چیست | چگونه می توان شکنندگی مو را درمان کرد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/16

یکی از مشکلات در برخی از زنان شکنندگی مو می باشد، شکنندگی مو می تواند علل و دلایل زیادی داشته باشد، که برای درمان آن لازم است ابتدا به علت یابی آن پرداخته شود و سپس به درمان آن اقدام گردد. از این رو در این مقاله برخی از علل و دلایل شکنندگی مو و روش های درمان آن را تقدیم شما می کنیم

مراقبت از مو کاری بسیار دقت و ظریف می باشد و بسیاری از مردم به ویژه زنان به موهای خود بسیار حساس هستند و همیشه مراقب موخوره، ریزش مو، شکنندگی مو و غیره می باشد. اما با وجود همه این مراقبت ها، گاهی موهای انسان به برخی از مشکلات مانند شکنندگی و غیره دچار می شود، در این شرایط بسیاری از افراد برای برطرف کردن مشکل به پزشک مراجعه می کنند و به استفاده از داروها و شامپوهای مخصوص می پردازند. اما در برخی از مواقع انسان به علل مختلف نمی تواند به پزشک مراجعه نماید. لذا در این صورت بهترین راه این است که ابتدا علل و دلایل شکنندگی مو را تشخیص داده و سبب به روش خانگی به درمان آن بپردازیم، مثلا اگر شکنندگی مو در زمان شانه کردن است، باید دقت کرد که آیا موها به هم پیچیده است و یا نه، و اگر پیچیده با دست به آرام آنها را از هم باز کرد و سپس موها را شانه کرد. در چنین شرایطی نیازی به مراجعه به دکتر نمی باشد.

بسیاری از خانم های با شکنندگی مو مواجه می شوند، شکنندگی مو علل و دلایل زیادی می تواند داشته باشد. که از جمله آنها عبارتند از:

1- مراقبت های نامناسب از مو، استفاده از وسایل خشن در ارتباط با مو، رنگ کردن زود به زود مو، استفاده از وسایل شیمیایی، لاک، ژل و غیره، استفاده از سشوار و استفاده از اتوی مو و غیره می تواند سبب ایجاد شکنندگی در مو گردد.

2- موهای بلند و نازک: این گونه موها زود به زود فر می خورد و به هم می پیچند. لذا در زمان شانه کردن موها کنده می شوند.

3- کمبود ویتامین ها و مواد معدنی؛

4- عوامل ارثی؛

5- تاثیرات هوا؛

6- برخی از بیماری های مو و پوست (مانند شوره سر)؛

7- تاثیرات استرس های مزمن؛

8- زایمان: بعد از زایمان در ارگانیسم بدن زنان تغییر شدید هورمونی رخ می دهد، که این تغییرات بر روی وضعیت موها تاثیر می گذارد.

9- یائسگی؛

 

روش های درمان و راه حل های بر طرف کردن شکنندگی مو:

1- استفاده از شامپوهای ویژه و مخصوص درمانی؛

2- استفاده از ماسک های طبیعی: مثلا این ماسک بسیار مفید است؛ به مقدار یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، یک عدد زرده تخم مرغ و به اندازه یک قاشق چای خوری عسل را با هم مخلوط کرده و بر روی پوست سر بمالید. موها را با دستمال و سلفون ببنید، بعد از یک ساعت بشورید.

3- کوتاه کردن مو: این بهترین روش برای حل مشکلات مو می باشد.

4- در حال خیس موهای خود را شانه نکنید: اگر موهای فر خورده و به هم پیچیده است، ابتدا آنها را با انگشت دست از هم جدا کنید و تنها بعد از آن با احتیاط آن را شانه کنید.

5- در هوای سرد از کلاه استفاده کنید.

6- موهای خود را سفت نبندید.

7- تغذیه مناسب و صحیح: رژیم های تغذیه در اولین درجه تاثیرات خود را بر روی موها نشان می دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*