شنا کردن کودکان | اهمیت یاد دادن شنا به کودکان

شنا کردن کودکان | اهمیت یاد دادن شنا به کودکان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/24

شنا کردن یکی از ورزش ها و تفریحات مورد علاقه بسیاری از مردم می باشد، از این رو، بسیاری از مردم در فصل تابستان زمان هایی را برای رفتن به استخر و شنا کردن می گذرانند، شنا کردن برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است و مطابق گفته های پزشک شنا کردن برای کودکان کم و سن و سال هم مفید می باشد و سبب رشد بهتر آنها می شود.

شنا کردن برای رشد کودکان، یکی از بهترین نوع ورزش ها می باشد. پیش از این کودکانی که دارای مشکل سلامتی بودند، با توصیه پزشک اساسا به همین نوع از ورزش می پرداختند. اما در دوره های اخیر شنا کردن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در سیستم آموزشی بسیاری از کشورهای غربی شنا کردن اجباری می باشد و به عنوان یک هنر تدریس می شود. شنا کردن برای سلامتی، درست نفس کشیدن و در کنار دوری از عادت های بد، از لحاظ روانی هم عزم مبارزه را در انسان تقویت می کند. مشغول شدن به این نوع از ورزش علاوه بر حفظ سلامتی در کودکان کم سن و سال سبب شکل گیری شخصیت آنها از جمله رشد حس مسئولیت پذیری می شود. علاوه بر این، شنا کردن موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و ارگانیسم بدن را در برابر بیماری ها مقاوم می کند. همچنین گردش خون، سیستم عصبی و بر روی ریه ها تاثیر مثبت می گذارد. عضلات را رشد می دهد و مانع از چاقی و بیماری قند می شود. انجام دادن این ورزش در سنین پایین سبب می شوند، حس ترس به وجود آمده در آینده از بین برود.

شنا کردن کودکان | اهمیت یاد دادن شنا به کودکان

بر اساس عقیده برخی از دانشمندان، بهتر است که کودکان قبل از راه رفتن شنا کنند. چرا که، کودکانی که به شنا کردن می پردازند، اعتماد به نفس و حس توانایی آنها بسیار بالا می باشد. بر اساس نظر متخصصان، کودکی که بیش از دو ماه سن دارد، لازم است که با آب آشنا شود. برای این کار به عنوان شروع یک وان بزرگ را به عنوان استخر انتخاب کنید. اما توجه داشته باشد که، تنها کودکان 3 تا 4 ساله را می توان در آب رها کرد. لازم به گفتن می باشد، در وضعیت سیری و گرسنگی نمی توان وارد آب شد. بهتر است دو الی سه ساعت بعد از غذا خوردن شنا کنید.

دمای آب در استخر باید 27 درجه باشد. هفته ای دو الی سه بار برای کودکان زیر پنج سال و پنج الی شش بار برای کودکان شش ساله به مدت نیم ساعت و برای کودکان بالای شش سال 45 دقیقه و یا یک ساعت می توانند تمرین شنا کنند.

شنا کردن برای درمان بیماری های مختلف تجویز می شود. مدت زمان درمان بستگی به نوع بیماری و درجه بیماری می تواند متغیر باشد. در کودکانی که دارای ستون قفرات کج می باشند، درمان در طول سال ادامه پیدا می کند.

لازم به ذکر است که، در زمان ابتلا و داشتن زخم های باز، آسیب های چشم، عفونت و بیماری سیستم عصبی مرکزی شنا کردن توصیه نمی شود چرا که سبب تشدید بیماری می گردد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3343
تعداد کل بازدیدها: 857969

نظرات کاربران

*