شناخت شخصیت مردان از روی ساختار صورت | شخصیت شناسی از روی چهره | آیا مردان را بر اساس ساختار صورت می توان شناخت

شناخت شخصیت مردان از روی ساختار صورت | شخصیت شناسی از روی چهره | آیا مردان را بر اساس ساختار صورت می توان شناخت
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/02/15

شناخت مردان قابل اعتماد و غیر قابل اعتماد بسیار مهم و اساسی است، چرا که اعتماد در زندگی انسان نقش مهمی دارد و برای همکاری، معامله، تجارت، دوستی و حتی ازدواج، شناخت طرف مقابل و اعتماد به آن بسیار حیاتی است. بر اساس تحقیقات محققان افراد را می توان از روی ساختار صورت شناخت، ساختار صورت مردان نشان دهنده قابل اعتماد بودن و یا نبودن آنها می باشد.

بر اساس توصیه های روانشناسان دانشگاه ویسکانسین در میلواکی (University of Wisconsin-Milwaukee) آمریکا، برای اینکه بدانیم، کدامیک از مردان قابل اعتماد هستند و یا نیستند، نگاه کردن به ساختار چهره آنها کفایت می کند.

مردان دارای چهره پهن در مقایسه با مردان دارای چهره نازک نسبتاً حیله گرتر می باشند و به هدف خود با استفاده از دورغ می رسند. بر اساس نظرات محققات دیلی میل (Daily Mail)، افرادی که دارای صورت کوچک می باشد، دارای قلب بزرگ هستند و مردانی که دارای صورت ظریف می باشند، خیلی افراد صمیمی، با محبت و با وجدانی هستند.

آمریکایی ها در مورد علم جمجمعه شناسی روانی (Phrenology)، علمی که در اواسط قرن نوزدهم به بررسی ارتباط شخصیت انسان با ساختار جمجمعه می پرداخت، مطالعات زیادی انجام داده اند. محققان مختلف بر این عقیده هستند که، به نتایج این تحقیقات می توان اطمینان کرد.

شناخت شخصیت مردان از روی ساختار صورت | شخصیت شناسی از روی چهره | آیا مردان را بر اساس ساختار صورت می توان شناخت

سرپرست گروه تحقیقاتی اعلام کرده است، که ما متوجه شده ایم، مردان صورت پهن دارای ارتباطات اجتماعی بهتری هستند و دارای احساس رهبری می باشد، که موجب می شود آنها خواه و ناخواه به قواعد اخلاقی کمتر بها دهند و برای رسیدن به هدف به دروغ و حیله های مختلف متوسط شوند. بر اساس گفته های این گروه تحقیقاتی، خانم های جذاب، زیبا و با استعداد معمولاً به این ویژگی های ظاهری توجه نمی کنند. محققان برای اثبات نظریه خود دو گروه آزمایشی تشکیل دادند. از 192 دانش آموز کالج کسب و کار برای شرکت در این آزمایش پیشنهاد شدند. این دانش آموزان را به دو گروه تقسیم کردند، که یک گروه به عنوان فروشنده املاک و گروه دیگر به عنوان خریدار به ایفای نقش پرداختند. در زمان آزمایش شرکت کنندگان می توانستند، برای به دست آوردن رضایت طرف مقابل از ایمیل استفاده کنند. با بررسی مطالب ایمیل ها، مشخص شده که افراد دارای چهره و صورت پهن در مقایسه با افراد دارای صورت کشیده بیشتر تمایل به استفاده از حقه و حیله دارند. در عین حال مشخص شد، که این نتایج در مورد خانم ها صادق نیست.

در تحقیقی دیگر به 103 دانشجو این امکان داده شده که، بتوانند در لاتاری (بخت آزمایی) 50 دلار برنده شوند. برای اطمینان بیشتر از نتایج به دست آمده، به شرکت کنندگان گفته شده که آنها می تواند چند بار لاتاری را بازی کنند. میزان بازی را هم مدت زمان بازی نشان می دهد. به شرکت کنندگان توصیه شده که مقدار ضرر و زیان بازی و نتایج به دست آمده را وارد کامپیوتر کنند.

شناخت شخصیت مردان از روی ساختار صورت | شخصیت شناسی از روی چهره | آیا مردان را بر اساس ساختار صورت می توان شناخت

در بررسی نتایج، نکته تعجب انگیز این بود، مردان دارای چهره پهن در مقایسه با افراد چهره نازک و کشیده بیشتر موفقیت را در بازی به دست آورده بودند. محققان با بررسی هایی که انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که، افراد دارای صورت پهن بیشتر میل به استفاده از حیله و حقه دارند. البته فرم های نظر سنجی که شرکت کنندگان قبل از آغاز مسابقه آن را پر کرده بودند، در نتیجه موثر بود. بر اساس فرم های پر شده، مردان دارای صورت پهن، در خصوصیات کلی به قضاوت کردن و ایمان داشتن به قدرت خود معتقد بودند و دارای حس رهبری بودن. متخصصان و کارشناسان به این نتیجه رسیدند که حس رهبری در افراد دارای صورت پهن، بلاواسطه در رفتار و خصوصیات اخلاقی آنها تاثیر می گذارد.

منبع: Populyar.az

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 59
تعداد کل آرا: 2991
تعداد کل بازدیدها: 272671

نظرات کاربران

*