شش روش ساده صرفه جویی در انرژی خانه

شش روش ساده صرفه جویی در انرژی خانه
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/13

به منظور صرفه جویی قابل توجه، چند تغییر ساده را در پیرامون خانه تان ایجاد کنید.

درزگیری کردن نشتی ها

روزنه های الکتریکی پریزهای برق که در دیوارهای خانه تان قرار دارند را درزگیری کنید. جاناتان پس می گوید: واشرهای عایق فومی به عنوان یک مانع عمل می کنند، بنابراین هوای مطبوع به جای آنکه خارج شود ونشت کند به همان وضع باقی می ماند.

فقط پوشش خروجی را شل کنید، واشر را نصب کنید و پوشش را جایگزین کنید.

 

با جریان پیش بروید

دوش حمام با کارایی بالا را نصب کنید. این کار نسبت به سایر دوشها که 2.5 گالن آب مصرف میکنند، 1.5 گالن آب در دقیقه مصرف می کند. کمیسیون برای دوش های جدید محدودیت بالایی را در نظر گرفته است. براساس تصاویری ازبرنامه مدیریت انرژی اتحادیه DOE ،با تغییر از 2.5 گالن به 1.5 گالن برای یک خانواده چهار نفره (هر فرد روزانه حمام کردنش10 دقیقه طول می کشد) تفریبا 88 دلار در سال در هزینه های انرژی آب و گاز آبگرم کن و ،135 دلار در سال در برق می توانند صرفه جویی کنند.

 

تعویض لامپ ها

لامپ های رشته ای را با CFLs (لامپ های فلورسنت فشرده) جایگزین کنید. یک CFLs 10 دلاری حدود یک چهارم از توان لامپ های رشته ای را استفاده می کند، که در صورتی که لامپ های رشته ای با لامپ های CFL( که تقریبا 10 ساعت یا 416 روز) طول عمرشان است جایگزین شوند، بیش از 30 دلار صرفه جویی می شود. پابلو پاستر، مهندس مقاومت در سانفرانسیسکو بیان کرده است: اگر هر خانوار در ایالات متحده یک لامپ رشته ای را با یک CFL جایگزین کند، انرژی که ذخیره می شود میتواند به میزان خاموش کردن یکی از نیروگاه های ذغال سنگ باشد.

 

آب سرد

لباس ها را در آب سرد بشویید. ممکن است از قبل بدانید که این کار موجب صرفه جویی در انرژی است، اما میدانید چه قدر؟ آدام گوتلیب از کمیسیون انرژی کالیفرنیا می گوید: بیش  از 90درصد هزینه شستن لباس ها به خاطر شست وشو با آب گرم است، بنابراین از آب گرم تنها برای شستن لباس های خیلی کثیف استفاده کنید.

نکته دیگر: کامنت پیشنهاد میدهد، سطح آب را با مقدار لباس ها تطبیق دهید، یا صبرکنید تا عمل شستن تکمیل شود. به این طریق صرفه جویی درآب می تواند چشمگیر باشد.

پرده هارا بسته( یا باز) کنید

کلیمنت می گوید: در روزهای گرم تابستان پرده های ضلع جنوبی و غربی را ببندید تا فضای تان خنک بافی بماند. این امر مانع از گرم شدن خانه تان به واسطه نور خورشد و سخت تر کار کردن سیستم خنک کننده تان میشود.

در روزهای زمستان، پرده هایتان را جمع کنید تا به خورشید اجازه دهید که در گرم کردن خانه تان کمک کند.

 

سیستم گرمایش (وسرمایش) خانه تان را ارتقا دهید

نصب( وبه درستی تهیه کردن)  یک ترموستات برنامه ریزی شده. وارگاس می گوید، متوسط خانوارها سالانه 2.200 دلار برای قبض های اترژی صرف می کنند وتقریبا نیمی از آن برای سیستم گرمایشی و سرمایشی است. ترموستات برنامه ریزی شده ای که 50 تا 80 دلار هزینه دارد، به آسانی نصب می شود و می تواند حدود 180 دلار در سال صرفه  جویی کند.

آماندا کوران از ACEEE بیان می کند در صورتی که برای حداقل 8 ساعت در روز بیرون از خانه یا خواب هستید، به ازای هر کاهش ( یا افزایش) ترموستات سیستم گرم کننده ( یا سرد کننده) تان، می توانید 2 درصد در قبوض مربوطه صرفه جویی کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 148
تعداد کل نظرات : 26
تعداد کل آرا: 1239
تعداد کل بازدیدها: 201899

نظرات کاربران

*