شش اصل طلایی موفقیت از ایلان ماسک(Elon Musk)

شش اصل طلایی موفقیت از ایلان ماسک(Elon Musk)
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/10

موفقیت برای همه مهم و اساسی می باشد، و بسیاری از مردم تلاش می کنند در زندگی فرد موفقی باشند، ولی به نتیجه لازم نمی رسند، از این رو، برای رسیدن به موفقیت بررسی و نکات به توصیه های افراد موفق می تواند راهگشا باشد، از این میان شاید، شش اصل طلایی موفقیت از ایلان ماسک برای بسیاری مفید و و پرفایده باشد.

برای اینکه به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید، کارهای خود را روتین کنید، لازم است در طول روز مسئولیت های خود را به خوبی انجام دهید. برای همین توصیه های ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت هایی همچون تسلا موتورز(Tesla Motors) و اسپیس اکس(SpaceX) برای موفقیت شما، می تواند بهتر می باشد.

ایلان ماسک (Elon Musk) متولد ۱۹۷۱ آفریقای جنوبی، مهندس، مخترع و شخص نامی تجارت در صنایع پیشرفته آمریکایی است.

این روش ها به شما کمک می کند تا کارهای خود را با موفقیت انجام دهید. از این رو، شش اصل طلایی از ایلان ماسک را تقدیم شما می کنیم. وی در سایه این روش ها تمام کارهای خودش را با موفقیت انجام داده است.

اصل اول: انجام دادن تمامی ارتباطات خود را ایمیل(پست الکترونیکی)

ایلان ماسک ارتباطاتی را برتر می داند که در کمتر زمان بتواند ارتباط را ایجاد و همچنین نسبت به آن واکنش نشان داد. وی اساس این گونه ارتباطات را در ایمیل و یا یک سیری از پیام رسان ها می بیند. در کنار این ماسک، از صحبت کردن به واسطه تلفن دوری می کند. به این طریق ایلان ماسک می تواند به راحتی برنامه های خود را دنبال کند.

اصل دوم: کم پیدا بودن و یا دست نیافتنی شدن

از دیدگاه ایلان ماسک جواب دادن به ایمیل های غیر ضروی مربوط به زمان بیکاری است. به این طریق وی در کار بسیار جدی می باشد. از این رو، ایلان ماسک از افرادی که برای شرکت منفعتی ندارد سعی می کند دوری کند. و برای همین کار از عناوین مخفی و غیر مالی استفاده می کند تا شناخته نشود. به همین سبب به پست الکترونیکی وی تنها، ایمیل های ارسال می شود که بسیار ضروری و یا ایده و مطلب جدید دارند.

اصل سوم: انجام دادن کارها به موقع:

ایلان ماسک وقتی در یک دیدار و جلسه ضروی می باشد، به ایمیل های لازم و ضروی که برایش ارسال می شود هم جواب می دهد . پیشنهادات را بررسی می کند. و به وسیله ایمیل ارتباط بر قرار می کند. و با وسیله موبایل کارهای تجاری خود را اداره می کند. حتی وی وقتی با خانواده اش زمان می گذراند، به ایمیل های ضروی پاسخ می دهد.

اصل چهارم: دقیق بودن؛

ایلان ماسک تلاش می کند، کارهای روزانه خود را به صورت دقیق انجام دهد. وی در روزکاری، بین کارهایش تنها پنج دقیقه فاصله می دهد و سپس کار بعدی را شروع می کند. وی در این مورد یک سوال اساسی دارد و آن این می باشد که: "همیشه از خود سوال کنید که، کدام کارهای سفارش شده را به خوبی می توانید انجام دهید؟"

اصل پنجم: بدست آوردن دانش تجربی

ایلان ماسک تلاش می کند تجربه جدید بدست اورد و آنها را به خوبی یاد بگیرد. وی از اصول اساسی " نظم" استفاده می کند. و علاوه بر اینکه می خواهد نظریات علمی را یاد بگیرد و یا قواعد را حفظ کند، تلاش می کند، طرز فکری جدید را درک کند. وی برای این که کاری را انجام دهد به روش های مختلف انجام آن کار فکر می کند و با انتخاب روش بهتر، در کمترین زمان کار خود را انجام می دهد.

اصل ششم: خواب سالم؛

اگر چه کار و مشغله کاری ایلان ماسک بسیار زیاد و سخت می باشد. اما وی در طول روز 6 ساعت می خوابد. به این طریق وی می تواند مسئولیت های خود را به بهترین طریق انجام دهد. و همچنین در طول روز وی 2 فنجان قهوه، و چند نوشابه گازدار می خورد.

برای رسیدن به موفقیت همیشه باید تلاش کرد، ولی در کنار تلاش رعایت اصول شش گانه فوق می تواند کمک زیادی برای موفقیت ما داشته باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277066

نظرات کاربران

*