شش اصلی که در ساحل باید رعایت کرد؟ اطلاعاتی لازم برای کسانی که به ساحل می روند

شش اصلی که در ساحل باید رعایت کرد؟ اطلاعاتی لازم برای کسانی که به ساحل می روند

رفتن به ساحل برای استراحت، امروز در دنیا بسیار مرسوم است و سالیانه افراد زیادی به ساحل می روند، ولی با عدم آگاهی از اصولی چند، نه تنها نمی توانند به راحتی و اسانی از ساحل لذت ببرند، بلکه با مشکلات زیادی هم مواجه می شوند.

بر اساس گزارش ها، آب دریا، هوای ساحل و شن و ماسه ساحل همه برای سلامتی انسان مفید می باشد. اما برای این در ساحل بتوانید به خوبی لذت ببرید لازم است اصول زیر را مورد توجه قرار دهید.

1- آب بخورید!

در موقعی که در حال استراحت در ساحل می باشید، همراه خود آب تمیز و اشامیدنی داشته باشید، و هر چند وقت یک بار مقدار کمی از آن را بنوشید. انسانی که در زیر نور آفتاب قرار دارد، زود به زود تشنه می شود. تشنگی خیلی زیان آور می باشد. بر سیستم قلبی – عروقی، سیستم اعصاب و حتی بر فعالیت کلیه ها تاثیر می گذارد. برای اینکه مانع از تشنگی شود، زود به زود آب بخورید.

2- کرم ضد آفتاب: که می تواند شما را از خورشید محافظت کند را فراموش نکنید!

هر دو ساعت یکبار کرم ضد افتاب استفاده کنید. به این وسیله می توانید پوست خود را از اشعه های زیان اور خورشید محافظت کنید. از کرم های خوب و یا از روغن های محافظ پوست استفاده کنید، 10 الی 15 دقیقه قبل از آفتاب گیری از کرم استفاده کنید تا تاثیر مطلوبی داشته باشد.

3- لباس های نم دار خود را عوض کنید!

این هم برای مردان و هم برای زنان لازم می باشد. باقی ماندن در لباس نم دارد، ریسک ابتلا به بیماری های عفونی را افزایش می دهد.

4- عینک ضد افتابی بزنید!

اشعه های نور خورشید برای چشم زیان اور می باشد، اشعه های خورشید ریسک ابتلا به بسیاری از بیمارها را در چشم افزایش می دهد. از عینک های خوب استفاده کنید و استفاده از عینک های ارزان قیمت بپرهیزد.

5- رعایت رژیم غذایی!

در ساحل غذاهای مانند محصولات لبنی و گوشتی مصرف نکنید. این چنین مواد غذایی در هوای گرم زودتر فاسد می شوند و برای سلامتی مضر می باشند. در ساحل میوه، سبزیجان، گردو، فندق، اب معمولی و ... استفاده کنید.

6- برای سر خود کلا بپوشید!

این کار موجب می شود که شما گرما زده نشوید، علاوه بر این کلاه موجب می شود که موهایتان از تاثیرات منفی نور خورشید در امان باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 242
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)