شش اشتباه بزرگ انسان های ثروتمند

شش اشتباه بزرگ انسان های ثروتمند

همه انسان ها استباهات زیادی در زندگی خود انجام می دهند، اشتباهاتی که زیان های بسیاری را ممکن است در پی داشته باشد، ثروتمندان و افراد ثروتمند هم از این قاعده خارج نیست، آنها هم ممکن است اشتباه کنند. اشتباهاتی که ممکن است ثروت آنها را به باد دهد، از این رو در این یاداشت اشتباهاتی که ثروتمندان انجام می دهند و یا ممکن است برخی از افراد ثروتمند آن را انجام دهند تقدیم شما می گردد.

 

 

درآمد خوبی داشتن می تواند شما را ثروتمند کند، اما این درآمد خوب برای ثروتمند باقی ماندن شما کفایت نمی کند.

خیلی از انسان ها به دنبال ثروتمند شدن هستند، ولی مهمتر این است که چگونه ثروت خود را حفظ کنیم. در اینجا شش اشتباهی که برخی از انسان های ثروتمند انجام می دهند و موجب فقیر شدن آنها می شود را تقدیم شما می کنیم:

1- عدم داشتن بیمه

انسان هایی که دارای درآمد عالی هستند، خیلی از موارد داشتن بیمه را رد می کنند و همین موجب می شود که بعدا زیان بسیاری ببینند.

2- عدم نظارت بر هزینه ها

مشاوران مالی توصیه می کنند که حتی اگر فردی در آمد زیادی داشته باشد و بر هزینه های خود نظارت نداشته باشد، می تواند همه ثروت خود را از دست بدهد، به همین دلیل داشتن برنامه برای دخل و خرج بسیار مهم است.

3- نداشتن برنامه مالی بلند مدت

کسانی که به کارهای تجاری و مالی مشغول هستند نباید به در آمدهای آنی فکر کنند، آنها باید برنامه هایی برای داشتن درآمد در بلند مدت تهیه نمایند.

4- تصور داشتن درآمد عالی تا پایان عمر

خیلی از انسان هایی که دارای در آمد بالا هستند همیشه به این فکر می کنند که این در آمد تا پایان عمر با انها است. اما این طرز فکر می تواند اشتباه باشد، همه چیز می تواند در یک لحظه تغییر کند.

5- فراموش کردن صرفه جویی

داشتن در آمد عالی اگر چه موجب بالا رفتن سطح زندگی انسان می شود و این را نمی شود کتمان کرد، ولی یاد گرفتن صرفه جویی بسیار مهم و لازم می باشد. بر اساس اعلام کارشناسان مالی، انسان وقتی درآمدش بالا می رود، هزینه هایش هم افزایش می یابد، به همین دلیل توصیه به قناعت شده است.

6- انجام هزینه های غیر ضروری

انسان های با درآمد بالا در خیلی از موارد به اشیاء غیر ضروری و غیر لازم پول می دهند، تلفن های گران قیمت، اتومبیل های گران، و ... موجب بالا رفتن هزینه ها می شود. این یکی از راه های هزینه کردن آسان پول می باشد. که موجب از دست دادن پول می شود.  

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 909
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 2038
تعداد کل بازدیدها: 105754
شش اشتباه بزرگ انسان های ثروتمند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)