شرایط نگهداری ماهی قرمز | چگونه ماهی قرمز نگهداریم | طولانی کردن عمر ماهی قرمز

شرایط نگهداری ماهی قرمز | چگونه ماهی قرمز نگهداریم | طولانی کردن عمر ماهی قرمز
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/13

در مقاله زیر برای شما دوستان عزیز مجموعه ای از شیوه هایی را که می توان از طریق آن ها طول عمر ماهی قرمز را افزایش داد و یا چه کار کنیم تا ماهی قرمز عید بیشتر عمر کند و چگونه ماهی قرمز را زنده نگه داریم و روش نگهداری از ماهی قرمز خانگی را به طور کامل برای شما مخاطبین گرامی به طول کامل ارائه می دهیم. به دلیل ارزان بودن قیمت ماهی قرمز متاسفانه مردم ما اهمیتی به جان این حیوانات نداده و به راحتی آن ها را ه دلیل نداشتن شرایط مناسب نگهداری به کشتن می دهند. اما اگر یک ماهی گران قیمت داشته باشند تمامی تلاش خود را می کنند تا آن را زنده نگاه دارند.

تنگ ماهی
یکی از اساسی ترین موضوعات اولیه برای نگهداری ماهی قرمز، تنگ ماهی است. تنگ ماهی هایی که اغلب به فروش می رسد کوچک بوده و مناسب نگهداری ماهی نمی باشد. ماهی ها به اکسیژن کافی برای زنده ماندن نیاز دارند. اکسیژنی که در سطح آب جمع می شوند. هر چه در تنگتان تنگ تر باشد اکسیژن کمتری وارد آب می شود و شرایط زندگی برای ماهی قرمز شما دشوارتر می شود. پس ظرف نگهداری ماهی خود را به گونه ای انتخاب کنید که سرش گشاد باشد.

شرایط نگهداری ماهی قرمز | چگونه ماهی قرمز نگهداریم | طولانی کردن عمر ماهی قرمز

آب
مورد دوم و حیاتی برای ماهی قرمز آب است. آب شهری معمولا خطری برای ماهی قرمز ندارد. بگذارید 1 دقیقه آب از شیر برود تا اگر احتملا رسوبات داخل لوله ها در فشار اولیه کنده شود وارد آب نشود. در ضمن آب شیر حاوی کلر است بگذارید آب شسر به مدت 1 شبانه روز درون ظرف بماند و سپس ماهی را داخل آن بیاندازید. در مدت 24 ساعت علاوه بر رفع کلر آب، دمای آب به دمای اتاق تغییر یافته و خطری برای ماهی نخواهد داشت. در هفته یک تا دوبار آب ماهی ها را عوض نموده و نگذارید کثیف شود.
برای تغییر آب، این کار را یکهو انجام ندهید. انجام یکباره این کار به ماهی ها استرس وارد می کند. ایتدا نیمی از آب را خارج کرده و کم کم با خرج کردن آب باقی مانده، ان را با آب جدید که کلرش را گرفته اید جایگزین کنید.

غذاي ماهي
ماهی های قرمز کمی با ماهی های دیگر متفاوت اند و هر چیزی را می توانند بخورند. خرده های نان و شیرینی میتواند غذای آن ها باشند. اما می توانید غذاهای ارزان قیمت هم که مخصوص ماهی هستند به آن ها بدهید. روی جعبه ماهی حتما ببینید که Goldfish نوشته شده باشد. توجه کنید که زیاد غذا خوردن و ماندن آن ها در آب آلوده که خودشان کثیف نموده اند می تواند مرگ آن ها را منجر شود. سه نوبت غذایی و به میزانی به آن ها آب دهید که غذای اضافی باقی نماند.

شرایط نگهداری ماهی قرمز | چگونه ماهی قرمز نگهداریم | طولانی کردن عمر ماهی قرمز

دماي محيط
دما مناسب براي زندگي ماهي قرمز بین 10 تا 25 درجه سانتيگراد مي باشد.تنگ را جایی قرار دهید که دماي محيط براي آنها قابل تحمل بوده و به طور یکهو تغییر نکند. 

نور
اگر آن ها را در مقال نور مستقیم آفتاب قرار ندهید مشکلی برایشان پیش نخواهد آمد. ماهي هاي قرمز كوچك نيز همانند ساير حيوانات يا گياهان احتياج به نور خورشيد دارند. محل نگهداري آنها بايد به گونه اي باشد كه تغيير روز و شب در آن احساس شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 521
تعداد کل نظرات : 17
تعداد کل آرا: 359
تعداد کل بازدیدها: 159531

نظرات کاربران

*