شرایط دوره آزمایشی در قانون کار

شرایط دوره آزمایشی در قانون کار
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/05/25

در مقاله نحوه تنظیم قرارداد کار و نمونه قرارداد کار درخصوص نحوه تنظیم و انعقاد یک قرارداد کار بین کارگر و کارفرما توضیح داده شد. یکی از حالاتی که کارگر و کارفرما می توانند بین خود قراردادی چه بصورت کتبی و چه شفاهی منعقد کنند، در دوره ای کوتاه به نام دوره آزمایشی است که هدف از آن آزمودن شرایط کار هم از جانب کارگر و هم کارفرماست. در قانون کار ایران برای دوره آزمایشی چند ماده قانونی تعریف شده است که در زیر به توضیح آن می پردازیم.

 

طبق قانون کار(ماده 11) طرفین می توانند یک دوره آزمایشی کار تعیین کنند. این دوره آزمایشی کار بدین منظور تعیین می شود که هر یک از طرفین می توانند بدون اخطار قبلی(که در حالت قرارداد کار حداقل یک ماه قبل باید باشد) و بدون اینکه الزامی به پرداخت خسارت داشته باشند، رابطه کار را قطع نمایند. اگر قطع این رابطه کار از طرف کارفرما باشد، کارفرما باید حقوق تمام دوره آزمایشی توافق شده(برای مثال اگر سه ماه است و بعد از دو ماه می خواهد قطع همکاری کند) را بپردازد و اگر قطع همکاری از جانب کارگر باشد، کارگر تنها مستحق دریافت حقوق مدت انجام کار(برای مثال دو ماه) می باشد.

برای این دوره آزمایشی نیز باید یک قرارداد منعقد شود که مدت این دوره آزمایشی طبق قانون کار برای کارگران ساده و نیمه ماهر یک ماه و برای کارگران ماهر و دارای تخصص سطح بالا سه ماه می باشد.

توجه شود که اگر این قرارداد بیش از سه ماه منعقد شود یعنی 90 روز یا بیشتر، مشمول دوره آزمایشی نمی شود و کارفرما باید طبق قانون حقوق و مزایا و همچنین حق بیمه کارگر را پرداخت نماید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 447
تعداد کل آرا: 4355
تعداد کل بازدیدها: 1902823

نظرات کاربران

*