شب ها زیر بالشتان یک حبه سیر بگذارید؟ فوائد سیر چیست؟

شب ها زیر بالشتان یک حبه سیر بگذارید؟ فوائد سیر چیست؟

سیر از جمله گیاهان غذایی است که دارای فوائد زیادی می باشد، اما برخی از مردم، سیر را دوست ندارند و یا به علت شرایط کاری و .. از مصرف آن خودداری می کنند. که از این جهت خود را از این غذای مفید محروم می کنند. با این جال کارشناسان و متخصصان وتغذیه اعلام کرده اند، که بوی سیر هم دارای خواص درمانی می باشد و می تواند باعت راحتی و بهبود اختلال خواب در انسان شود.

سیر از زمان های قدیم به عنوان داروی شفا بخش استفاده می شده است. اگر چه بوی آن در انسان حس خوبی به وجود نمی آورد اما ویژگی آنتی باکتریال آن، برای بسیاری از بیماری ها، مفید است و در درمان خیلی از بیمارها استفاده می شود. صرفا نظر از بوی تند سیر، در دنیا سیر از جمله غذاهای پر طرفدار می باشد.

سیر سرشار از اسید فولیک، ویتامین C، کلیسم، آهن، منیزیم، پتاسیم و ... می باشد. که برای تصفیه خون، سیستم قلبی – عروقی، مقابله با سرطان، از بین بردن عفونت های قارچی و میکروبی و ... مفید می باشد. خوردن سیر به صورت ناشتا روی جریان خون تأثیر بیشتری می‌گذارد. این ماده‌ی غذایی فشارخون را کاهش می‌دهد و باعث هضم راحت غذا می‌شود. سیر باعث بهبود عملکرد قلب، کبد و کیسه‌ی صفرا می‌شود. برای مقابله با اسهال، مشکلات عصبی، بی‌اشتهایی، استرس و آکنه نیز مفید است. اگر می‌خواهید بیماری‌هایی مانند سل، سینه‌پهلو، سرماخوردگی، نقرس، برونشیت، برونشیت مزمن، احتقان ریوی، آسم، هموروئید (بواسیر)، یبوست، عفونت گوش و سیاه‌سرفه از شما و اطرافیانتان دور باشد سیر را دریابید.

علاوه بر فوائدی که خود سیر دارد، دانشمندان اعلام کرده اند که بوی سیر هم دارای فوائد زیادی است. برای نمونه کسانی که حتی دوست ندارند سیر بخورند، برایشان این امکان وجود دارد که از فوائد سیر استفاده کنند. برای این کار تنها کافی است، شب ها زیر بالشت خود یک حبه سیر بگذارید.

در ترکیبات سیر سولفوریک وجود دارد. سولفوریک موجود در سیر موجب راحتی بدن انسان می شود و باعت می شود که انسان راحت به بخواب برود.

همچین سیر که دارای زینگ فراوان می باشد، موجب می شود که خستگی از استخوان ها بدن خارج شود. و انسان صبح ها از خواب با انرژی و سرحال بیدار شود.

کسانی که برایشان امکان مصرف سیر وجود ندارد، بهتر است موقع خواب زیر بالشت خود یک حبه سیر بگذارند تا بتواند هم از فوائد سیر استفاده کنند و هم خواب راحتی داشته باشد و روز خود را با انرژی شروع کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 410
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)