شباهت انسان به پدر یا مادر | آیا فکر می کنید، شبیه پدرتان هستید؟

شباهت انسان به پدر یا مادر | آیا فکر می کنید، شبیه پدرتان هستید؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/31

معمولاً همیشه وقتی کودکی تازه به دنیا می آیند، نزدیکان و اطرافیان و حتی پدر و مادر به دنبال این هستند که کودک شبیه چه کسی است و هر کس در این مورد نظری دارد و کودک به شبیه یکی می کند، چنین مباحثی به صورت ساده مربوط به علم ژنتیک می شود، که بحث خصوصیات وراثتی افراد را بررسی می کند. لذا در این مقاله به بررسی خصوصیات وراثتی و ژنتیکی کودکان می پردازیم.

ژنتیک می توان گفت که از کلمه یونانی (genesis) به معنای منشا گرفته شده است. این علم در مورد قوانین وراثت و تغییرات آن تحقیق می کند. بسیاری از مردم خیلی از خصوصیات خود را ژنتیکی می دانند از این رو، به بررسی خصوصیاتی که از طریق ژنتیک از پدر و مادر به فرزند منتقل می شود، می پردازیم.

1- هوش:

هوش از پدر به پسر منتقل نمی شود، اگر پدر دانشمند هم باشد، پسرش هیچ شانسی ندارد، که مانند وی باهوش باشد. احمق بودن هم از پدر به پسر منتقل نمی شود. در صورتی که پدر احمق باشد، پسر ژن های وی را تکرار نمی کند. هوش از پدر تنها به کودک دختر می تواند، منتقل شود، آن هم به تنها 50 درصد می باشد. فرزند پسر هوش خود را از مادرش، که آن هم از پدرش به ارث برده، به ارث می برد. در صورتی که دختران افراد دانشمند 50 درصد هوش پدر خود را به ارث می برند، فرزندان آنها مانند پدر بزرگ شان احتمال دارد با هوش شوند. اگر پدر بزرگ مادری از جهت ذهنی با هوش نمی باشد، دختر وی 50 درصد به پدر مادرش شبیه می شود، به همین دلیل زنی نیست که 100 باهوش و یا 100 احمق باشد. در حالی که این شرط برای مردان زیاد می باشد. افرادی که بی جهت سر خوش هستند و یا در عرصه علمی و دریافت جوایز نوبل می درخشند.

شباهت انسان به پدر یا مادر | آیا فکر می کنید، شبیه پدرتان هستید؟

2- مردان دوقلو:

برای تعیین باهوش بودن یا نبودن پسرتان به پدر خانم خود نگاه کنید. چون پسرتان به وی شبیه می شود. فراموش نکنید که، دختر هوش شما را 50 درصد صاحب می شود. البته جهت منفی هم شامل می شود. پسر وی 100 در صد به شما شبیه خواهد شد. به همین دلیل اگر می خواهید، نسل خود را تداوم بخشید، فرزند دختر باید داشته باشید. لذا می توان گفت توانایی ذهنی شما میراثی از پدر بزرگ مادریتان می باشد.

شباهت انسان به پدر یا مادر | آیا فکر می کنید، شبیه پدرتان هستید؟

3- خانم های عزیز:

فرزند پسر شما، میزان هوش خود را از پدرتان به ارث می برد. به همین دلیل در زمان تنبیه کردن وی، «شبیه و مانند پدرت هستی» نگوئید، چرا که شخصیت وی شبیه پدر شما خواهد بود.

اگر دختران شما با تربیت مادر هم بزرگ شوند، وارث هوش پدرشان خواهند بود. اما اگر در یادگیری درس ها دچار مشکل باشند، به دانید که این بخش مربوط به شبیه شدن به پدر شما می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277066

نظرات کاربران

*