شایع ترین سرطان ها در جهان و علائم آن ها

شایع ترین سرطان ها در جهان و علائم آن ها

سرطان ها انواع مختلفی دارند و سالیانه جان هزاران زن و مرد را در جهان می گیرند. امروزه با پیدایش روش ها  و داروهای جدید و همچنین با پیشرفت های وسیعی که در علم پزشکی انجام شده، می توان از پیشرفت بسیاری از سرطان ها جلوگیری کرد و همچنین از بروز آن ها نیز پیشگیری کرد. در این مطلب قصد داریم در مورد رایج ترین و کشنده ترین سرطان ها در بین زنان و مردان جهان و همچنین راه کارهای طبیعی و خانگی برای جلوگیری از این سرطان ها اشاره کنیم. در ادامه با همراه باشید

سرطان نای و ریه

در میان مردان وزنان به خصوص در میان مردان یکی از کشنده ترین سرطان ها است. به طور میانگین این دو نوع سرطان جان 87 هزار مرد و 72 هزار زن را سالیانه می گیرند. با توجه به این که علائم سرطان ریه معمولا خاموش هستند و زمانی خود را نشان می دهند که سرطان در مراحل پایانی است، این سرطان بسیار خطرناک است و در صورت مشاهده علائمی چون سرفه، تنگی نفس، درد قفسه سینه و کاهش وزن باید به پزشک متخصص مراجعه کرد.

شایع ترین سرطان ها در جهان و علائم آن ها

سرطان پروستات

این سرطان در بین مردان جایگاه دومین سرطان کشنده را دارد. بر اساس آمار از هر 6 مرد یک نفر به سرطان پروستات مبتلا می شود. تشخیص به موقع مهمترین عامل در درمان سرطان پروستات است. 98 درصد مردانی که سرطان پروستات آن ها به موقع تشخیص داده می شود، نجات پیدا می کنند.

سرطان سینه

دومین سرطان خطرناک و کشنده برای زنان سرطان سینه است. سرطان کولون و رکتون در رتبه ی سوم کشنده ترین سرطان ها در بین مردان و زنان قرار دارند.

سرطان لوز المعده

این سر طان در میان مردان چهارمین سرطان کشنده است.  این سرطان یک سرطان با پیشرفت زیاد است. تنها 25 درصد افراد یک سال پس از تشخیص این سرطان زنده می مانند. و میزان بقای 5 ساله افراد 6 درصد است.

سرطان تخمدان

این سرطان چهارمین سرطان شایع در میان زنان است. بیش از 20 هزار نفر هر ساله در آمریکا به سرطان تخمدان مبتلا می شوند. سرطان تخمدان علائم خاصی ندارد و معمولا در میان زنان مسن دیده می شود. زمینه ی وراثتی شایع ترین دلیل این سرطان می باشد.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 690
تعداد کل آرا: 4582
تعداد کل بازدیدها: 915025


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)