سیستم عامل اندروید(Android) بهتر است یا آی او اس(iOS)

سیستم عامل اندروید(Android) بهتر است یا آی او اس(iOS)

در مقاله گوشی سامسونگ بهتر است یا اپل درخصوص اینکه گوشی سامسونگ بخریم یا اپل توضیح داده شد. یکی از عواملی که در انتخاب گوشی و بویژه در انتخاب گوشی بین مارک اپل و دیگر برندهای موجود در بازار اهمیت دارد، مسئله سیستم عامل آن است. در حال حاضر غیر از گوشی های اپل مابقی تلفن های هوشمند موجود در بازار مجهز به سیستم عامل اندروید هستند. در این نوشته سعی می شود دو نوع سیستم عامل اندروید و آی او اس(iOs) برای تلفن های هوشمند بررسی و مقایسه شوند و مشخص شود که سیستم عامل اندروید بهتر است یا آی او اس(iOS).

اینکه بخواهیم بگوییم که اندروید بهتر است یا آی او اس شاید کمی دشوار باشد چون هر کدام مشخصات و قابلیت های خاص خود را دارند ضمن اینکه سیستم عامل آی او اس مختص برند اپل است و این برند ویژگی و شهرت خاص خود را دارد. اما به جهت مقایسه برخی از تفاوت های سیستم عامل اندروید و آی او اس در زیر آورده می شوند.

یکی از جنبه های بسیار مهم یک سیستم عامل قابلیت تجربه کاربری و کاربر پسند بودن آن است. در این خصوص بررسی اندروید و iOS نشان می دهد که اندروید از جنبه های مانند قابلیت شخصی سازی یعنی اینکه بتوانید رابط کاربری و قابلیت های نرم افزاری گوشی خود را مطابق سلیقه خود شخصی سازی کنید، قابلیت های بیشتری نسبت به آی او اس دارد.

نکته دیگر در خصوص ابزارها و تب ها و دکمه های موجود در اندروید و آی او اس است. در این مورد باید گفت که اگر شما اولین بار باشد که از سیستم عامل آی او اس استفاده می کنید کار با آن برای شما گیج کننده تر است و زمان بیشتری می برد که صفحات، گزینه ها و دکمه های آی او اس را فرا بگیرد اما درخصوص اندروید این حالت کمی ساده تر است و یک فرد تازه کار راحت تر می تواند با سیستم عامل اندروید کار کند.

نکته دیگر بر می گردد به سازندگان این دو سیستم عامل. در این خصوص باید گفت که اندروید توسط گوگل هدایت می شود و شما در سیستم عامل اندروید تنها با داشتن یک حساب کاربری گوگل می توانید از مجموعه سرویس های متنوع گوگل و حتی برخی از سرویس های دیگر شرکت ها و اپلیکیشن ها را تنها با همان حساب کاربری گوگل استفاده کنید. اما درخصوص آی او اس این حالت محدود تر است و شما در انتخاب اپلیکیشن ها و سرویس های به سرویس های اپل یا شرکت های وابسته به آن محدود هستید که ممکن است برخی از آنها جذاب نباشد. برای مثال برخی از کاربران سرویس موزیک و ویدئو iTunes را نمی پسندند ولی در آی او اس ملزم به انتخاب آن هستند. نمونه دیگر سرویس گوگل استور در مقایسه با اپل استور است که طبق آمار سال گذشته 2.5 میلیون اپلیکیشن در گوگل استور بوده است در حالیکه در اپل استور 2 میلیون اپلیکیشن موجود بوده است. ضمن اینکه اپلیکیشن های رایگان گوگل استور 2.3 میلیون بوده است که از مشخصا از تعداد اپلیکیشن های اپل استور بالاتر است.

فضای ذخیره سازی ابری(Cloud) که در سرویس گوگل ارائه می شود به مراتب بیش از این فضا در اپل (سرویس iCloud) است – 15 در گوگل و 5 در اپل.

امکاناتی مانند اینکه شما در گوشی های اندروید می توانید چندین کاربر تعریف کنید(Multi-User) اما در اپل اینگونه نیست بعلاوه محدودیتی که اپل برای استفاده از فناوری NFC در گوشی های خود ایجاد کرده است اما در گوشی های اندروید اینگونه نیست از دیگر مزایای سیستم عامل اندروید و تلفن های هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید هستند.

بنابراین می توان گفت که سیستم عامل اندروید(Android) به نسبت آی او اس(iOS) برتری های زیادی دارد و مهمترین مزیت آن کاربر پسند و تجربه کاربری ساده تر آن است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 264
تعداد کل آرا: 2785
تعداد کل بازدیدها: 735383


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)