سگ ها بیشتر به چه کسانی حمله می کنند | علل حمله سگ ها به برخی از مردم چیست

سگ ها بیشتر به چه کسانی حمله می کنند | علل حمله سگ ها به برخی از مردم چیست

در تحقیقی که دانشمندان بریتانیایی انجام داده اند، موفق شده اند اثبات کنند که سگ ها به افرادی که افسرده، بی روحیه، بی حال، مضطرب وغیره می باشند، در مقایسه با سایر افراد بیشتر حمله می کنند و این افراد بیشتر در معرض حمله سگ ها قرار دارند.

حتما شما هم تا حالا افرادی که دیده اید که بیشتر مورد حمله سگ ها قرار می گیرند و در مقابل افرادی هستند که بسیار کمتر با جمله سگ ها مواجه می شوند. انسان وقتی چنین شرایطی را می بیند، با خود این سوال را مطرح می کند که چرا سگ ها به برخی از افراد بیشتر حمله می کنند و چرا به برخی دیگر کمتر؟ دلیل حمله سگ ها به انسان چیست؟ چه کسانی بیشتر مورد حمله سگ ها قرار می گیرد؟

اگر در ذهن شما هم این سوالات و سوالات مشابه این ها وجود دارد و اگر می خواهید پاسخ این سوالات را پیدا کنید، به شما توصیه می کنیم تا پایان این مقاله در کنار ما باشید.

دانشمندان دانشگاه لیورپول بریتانیا در تحقیقی به بررسی این مساله پرداخته اند که، چرا سگ های به برخی از مردم بیشتر حمله می کنند و دلیل حمله سگ ها به برخی از انسان ها چیست؟ این گروه دانشمندان با بررسی و تحقیقات خود توانسته جواب این سوالات را آشکار کنند.

این گروه تحقیقی، در بررسی های خود آمارهایی که نشان دهنده حمله سگ های به افراد مختلف می باشد را بررسی و تحلیل کرده و نتایج این تحقیق در نشریه (Journal of Epidemiology and Community Health)، انتشار داده اند.

برای انجام این تحقیق، محققان و دانشمندان در میان 694 ساکنان یکی از شهر های انگلیس پرسشنامه هایی را پخش کرده اند.

شرکت کنندگان در این تحقیق ضمن مشخص کردن سن خود، باید به یکسری از سوالات پاسخ می دادند. نتیجه به دست آمده نشان داده است که 25 درصد از پاسخ دهندگان در مورد پاسخ به این سوال که چرا سگ ها به آنها حمله کردند؟ گفتن که دلیل حمله سگ ها بیشتر حادثه و اتفاق بود. یعنی از هر 1000 نفر حدود 18.7 درصد علل حمله سگ ها را حادثه و اتفاق تشکیل می دهد. این نتیجه با نتیجه تحقیقی که در آمریکا در این مورد انجام شده است، می توان گفت که مطابقت داشته است.

البته این رقم در ارتباط با آماری که از مراکز بهداشتی و درمانی بریتانیا در مورد تعداد قربانیان حمله سگ ها گرفته شده است، سه برابر کمتر است. گروه تحقیقاتی این گونه فکر می کنند که، تنها در زمانی که نیاز به درمان و معالجه است، قربانیان حمله سگ ها به مراکز درمانی مراجعه می کنند و آمار تنها مربوط به این افراد می باشد.

جالب توجه این است که 44 درصد از پاسخ دهندگان در کودکی (تا 16 سالگی) توسط سگ ها گاز گرفته شده اند و جالب تر اینکه، افرادی که در منزل سگ نگهداری می کنند، در مقایسه با افرادی که در منزل سگ نگهداری نمی کنند، 3.3 بار بیشتر مورد حمله سگ ها قرار گرفته اند. همچنین مشخص شده است که مردان 1.8 بار بیشتر از زنان مورد حمله سگ ها قرار گرفته اند.

تست های روانشناسی مشخص کرده اند که میان ناراحتی و گاز گرفتن سگ های ارتباط وجود دارد. در زمانی که انسان با سگ روبرو می شود، افرادی که مضطرب هستند، عصبانی و یا افسردگی هستند، بیشتر مورد حمله سنگ ها قرار می گیرند. و ریسک حمله سگ ها به این افراد زیاد می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2882
تعداد کل بازدیدها: 219728
سگ ها بیشتر به چه کسانی حمله می کنند | علل حمله سگ ها به برخی از مردم چیست
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
F
فلاح ( 2018-02-14 17:42:04 )
ممنون خوب بود