سن چاقی در زنان و مردان چقدر است؟

سن چاقی در زنان و مردان چقدر است؟

با بالا رفتن سن بسیاری از مردم دچار چاقی می شوند، و هر چقدر سنشان بالا می رود چاق تر نیز می گردند، در حال که هایچ کس دوست ندارد چاق شود، ولی معمولا اکثریت دچار چاقی می شوند، بر اساس تحقیق که محققان بریتانیایی انجام داده اند، ثبات شده است که زنان بعد از 35 الی 40 سالگی و مردان 40 الی 45 سالگی دچار چاقی می شوند.

چاقی وضیعت پزشکی است که بافت چربی بیش از حد طبیعی در بدن فرد انباشته شده باشد. انباشت بیش از حد بافت چربی می‌تواند باعث پسرفت شاخص‌های سلامتی، از جمله کاهش میانگین طول عمر و/یا کاهش کیفیت زندگی گردد.

در سطح فردی به نظر می‌رسد که ترکیبی از دریافت انرژی غذایی بیش از حد و کمبود فعالیت بدنی دلیل اغلب موارد چاقی است. موارد بسیاری محدودی در درجه اول به دلایل ژنتیک، پزشکی، یا بیماری روانی می‌باشد. از سوی دیگر، به نظر می‌رسد که افزایش نرخ چاقی در سطح اجتماعی به دلیل رژیم‌های کاملاً در دسترس و خوش‌طعم، وابستگی بیشتر به خودرو، و خطوط تولید ماشینی می‌باشد. علل روانی نیز می‌تواند در افزایش وزن و چاقی مؤثر باشد.(منبع ویکی پدیا)

بر اساس تحقیقاتی که دانشمندان و متخصصان بریتانیایی انجام داده اند، اثبات شده است که زنان و مردان بعد از چندسالگی شروع به چاق شدن می کنند.

بر این اساس دانشمندان و متخصصان به بررسی افراد مختلف پرداخته اند، آنها در نوبت اول به بررسی منو غذایی، ورزش، شیوه کار، و روابط و سبک زندگی حدود 1000 نفر پرداخته اند.

نتایج تحقیقات نشان داده است که زنان و مردان در سنین مختلف شروع به چاق شدن می کنند، برای زنان خطرناک ترین سن 35 تا 40 سالگی می باشد.

در بین نمایندگان زنان در این تحقیق، نشان داده که، اکثریت زنان در زمان حاملگی شروع به چاق شدن می کنند، چرا که آنها اینطوری فکری می کنند که باید به اندازه دو نفر غذا بخورند. ولی بعد از تولد نوزاد اضافه وزنی که در دوران حاملگی بدست آورده اند را نمی تواند به سرعت کم کنند، لذا دچار افسردگی می شوند.

مردان بعد از سن 40 الی 45 سالگی به بعد شروع به چاق شدن می کنند، دلیل این شروع چاقی می تواند بیماری های روانی، و یا تنبلی باشد، و یا اینکه مشغله کاری مردان را چنان درگیر می کند که وقتی برای ورزش پیدا نمی کنند.

در تحقیقاتی که پیش از این، انجام شده بود، ادعا شده است که انسان بعد از 25 سالگی به سرعت شروع به چاق شدن می کند، چرا که بعد از 25 سالگی هم سبک تغذیه انسان و هم هورمون های وی دچار تغییر و تحول می شود.

زندگی بی تحرک، خواب بی نظم، به علاوه به هم ریختن نظم سوخت و ساز بدن (متابولیسم)، موجب می شود که چربی سوزی در بدن کاهش یابد، و چربی بدن نسبتا افزایش پیدا کند. لذا انسان نمی توانست از چاقی فرار کند

سن، جنس، مدت خواب، گرسنگی متمادی، بیماری های که به همراه طب بودند، فعالیت های فیزکی، و هومورن ها بر متابولیسم بدن تاثیر می گذارند. و منجر به این می شدند که بعد از 25 سالگی انسان شروع به چاق شدن می کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1101
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
سن چاقی در زنان و مردان چقدر است؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)