سنگ کهربا چیست | فوائد باور نکردنی کهربا برای سلامتی انسان

سنگ کهربا چیست | فوائد باور نکردنی کهربا برای سلامتی انسان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/16

یکی از سنگ های قیمتی و تزئینی که به صورت گسترده از دوران قدیم در بین مردم استفاده می شده است، سنگ کهربا می باشد. سنگ کهربا دارای فوائد و خواص درمانی بی شمار است و برای درمان و یا پیشگیری بسیاری از بیماری مفید می باشد.

کهربا در اصل سنگ نمی باشد. یعنی کهربا فسیل درختان قدیمی می باشد، که سنگ شده اند. کهربا از زمان های قدیم به عنوان وسیله درمانی اصلی و به صورت گسترده در میان مردم استفاده می شده است. در طب سنتی از پودر کهربا برای درمان مسمومیت، ناتوانی جنسی، ناباروری، صرع و نیز برای درمان و معالجه بسیار دیگری از بیماری های می شده است.

ابن سینا دانشمند بزرگ عرصه طب، به کمک کهربا بیماری های مختلف از ترک پاشنه پا گرفته تا سنگ کلیه را درمان کرده است.

علم اثبات کرده است که، کهربا در ارگانیسم بدن انسان تاثیراتی همانند تاثیرات فیزیوتراپی دارد. کهربا حال انسان را خوب می کند، افسردگی را کاهش می دهد، خواب را تنظیم می کند، برای افرادی که دچار بی خوابی و کم خوابی هستند، توصیه می شود، سنگ کهربا را در بالشت خود قرار دهند.

در گذشته برای آرام کردن نوزادانی که احساس ناراحتی می کردند و خواب راحتی نداشتن، بر روی قنداق آنها سنگ کهربا آویزان می کردند. سنگ کهربا خواص تحریک کنندگی سیستم ایمنی بدن را دارد و ریسک سرماخوردگی را کاهش می دهد.

کهربا بر روی غده تیروئید هم تاثیرات مثبت دارد. در زمان های قدیم زنان برای مراقبت خودشان از بیماری تیروئید، از گردنبدهای ساخته شده از کهربا استفاده می کردند. البته طبیعی می باشد که بیماری های شدید تیروئید را نمی توان، با سنگ کهربا درمان کرد. اما این سنگ دارای خواص پیشگیرانه می باشد.

اسید کهربا درچرخه کربس (چرخه اسیدسیتریک) استفاده شده و نقش مهمی در فرایند سوخت و ساز بدن ایفا می کند. کهربا بارالکتریکی منفی دارد و زمانیکه در تماس با بدن قرار می گیرد یون های آن به طور موثری باعث بهبودی انرژی بدن و تعادل الکترونیکی می شود. همچنین با گرم کردن کهربا و ایجاد تبادل یونی می توان ذهن و جسم خود را تحت تاًثیر قرارداده و میدان الکترو استاتیکی آشفته خود را بازسازی کرد. علاوه بر اینها، سنگ کهربا در ارگانیسم بدن انسان تاثیرات مثبت زیادی دارد. از جمله بر روی سیستم عصبی، سیستم معده و روده، کلیه ها و متابولیسم بدن تاثیر مثبت می گذارد. اسید کهربا همچنین خواص ضد التهابی دارد. به همین دلیل کهربا برای درمان روماتیسم، التهاب مجاری تنفسی، برونشیت و آسم مفید است.

کهربا برای انسان های حساس به دمای هوا هم بسیار کمک می کند. در زمان تغییرات دمای هوا، دستبند و یا گردن بندی که از کهربا درست شده اند، استفاده کنید و یا سنگ کهربا را در جیب خود نگه دارید. ماساژ دادن پوست صورت با سنگ کهربا هم فوائد بسیار زیادی دارد، سبب جوان شدن پوست می شود. پوست را با طراوت می کند و موجب می شود که پوست صاف و براق شود.

لازم به توجه می باشد که، تنها سنگ کهربایی مفید است و دارای فوائد درمانی می باشد، که این سنگ طبیعی باشد و مورد دخل و تصرف قرار نگرفته باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*