سم زدایی چیست؟ | اهمیت سم زدایی و پاک کردن بدن از بدن

سم زدایی چیست؟ | اهمیت سم زدایی و پاک کردن بدن از بدن
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/06

ارگانیسم بدن انسان توسط باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها و غیره به مرور زمان سمی می شود، از این رو، اهمیت پاک کردن بدن و سمی زدایی از آن بسیار مهم و اهمیت دارد، سمی زدایی بدن در درجه اول از کلیه ها، کبد و روده بزرگ اهمیت دارد و سبب سلامتی و زیبایی انسان می شود از این رو، سم زدایی بدن بسیار اهمیت دارد.

افرادی که به سلامتی و زیبایی اهمیت می دهند، می دانند که با گذشت زمان چقدر مهم است که سم زدایی ارگانیسم بدن را انجام دهند. در پشت کلمه معاصر سم زدایی (detox) چه چیزی وجود دارد و به چه دلیل آینقدر مهم و واجب است؟

قبل از هر چیز لازم است بدانیم که، سموم – تولیدات سمی بیولوژیکی هستند که از سوی باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها و انگل هایی که در ارگانیسم بدن انسان وجود دارند، ترشح می شوند. همچنین مواد غیر طبیعی که از هوا، آب و یا غذاهای ناسالم وارد بدن انسان می شود، را می توان سم نامید. تنها به این دلیل لازم است، هر سال بدن را سم زدایی نمود.

- سم زدایی از بدن چه مشکلاتی را حل می کند؟

همان طور که از اسمش مشخص است، در درجه اول تمیز کردن ارگانیسم بدن، از جمله فیلترهای اساسی آن مانند کلیه، کبد و فعالیت روده بزرگ را نرمال می کند. همه ما در مورد اهمیت کلیه و کبد هر روزه مطالبی را می شنویم. اما در مورد اهمیت روده بزرگ اطلاعات کمی داریم. در حالی که تنها با روده بزرگ است که انسان غذا و آب را جذب کند و مدفع را تولید می نماید. با مصرف غذاهای چرب و کربوهیدرات دار که در ترکیبات آن سلولزهای کمی وجود دارند، در دیواره روده بزرگ مشکلاتی به وجود می آید، که در آن موقع سبب ایجاد سنگ روده می گردد. در نتیجه غشای مخاطی روده بزرگ، که ارگانیسم بدن را از سموم محافظت می کند، تخریب به وجود می آید. به این طریق غذاهایی که مصرف می شود موجب سمی شدن ارگانیسم بدن می گردد. چرا که آنها مانند ماده های غذایی توسط روده بزرگ جذب می شود. تنها به این دلیل لازم است که بدن سم زدایی شود.

سم زدایی چیست؟ | اهمیت سم زدایی و پاک کردن بدن از بدن

در علل و دلایل سم زدایی ارگانیسم بدن می تواند به موارد زیر اشاره کرد:

1- تمیز کردن پوست: که موجب کاهش جوش روی پوست و بهبود رنگ پوست می شود.

2- از بین بردن بوی بد دهان: که اگر این بوی بد دهان با روده بزرگ ارتباط داشته باشد.

3- افزایش میزان انرژی: این گونه که با تمیز کردن طبی بدن فعالیت تمام ارگان های بدن نرمال می گردد.

4- تعادل و ثبات وزن: به این دلیل رخ می دهد که، وقتی ارگانیسم بدن به صورت نرمال کار می کند مواد غذایی راحت وارد خون شده و به مقدار کافی مواد غذایی مصرف شده و در ارگانیسم بدن انباشت نمی شود.

سموم انواع مختلفی دارد و هر کدام دارای پروسه مخصوص به خود است. لکن، در هر زمانی به آسانی انجام نمی شود. این گونه که، رژیم غذایی و استفاده از محصولاتی گیاهی بر اساس ساعات خاص خود سبب ایجاد برخی ناراحتی ها می گردد. فراموش نکنید که هیدروکولونوتراپی حتما باید تحت نظارت پزشک باید باشد. چرا که نه تنها گرسنگی برای همه انسان ها مفید نیست، همچنین تغییر رژیم غذایی هر فردی می تواند ناراحتی هایی را به وجود آورد.

لذا در زمانی که می خواهید، رژیم غذایی خود را تغییر دهید و یا از لاغری استفاده کنید، حتما زیر نظر پزشک باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 240036

نظرات کاربران

*