سمی به نام خودبرتربینی و تحقیر که زندگی را نابود می کند

سمی به نام خودبرتربینی و تحقیر که زندگی را نابود می کند
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/16

یکی از مشکلات جدی که پیشروی زوجین وجود دارد اختلاف طبقاتی بین آن دو و همچنین تمرکز یکی از طرفین بر این اختلاف است

افرادی که همیشه خود را بالاتر از بقیه دیده و دیگران را کمتر از خود می‌پندارند با مشکلات عدیده ای رفتار با دیگران  به خصوص همسر خود دست و پنجه نرم می کنند. خودبرتربینی سم کشنده برای رابطه های زناشویی ست کافی با چنین تفکری همسر خود را از خود برنجانی درست کردن چنین اشتباهی می تواند برای شما جبران ناپذیر باشد.

بر اساس تحقیقاتی که دانشمندان دانشگاه میشیگان بر روی تعداد اعضا و انجام دادند به این نتیجه رسیدند که زوج هایی که دارای اختلافات عمیق و روابط حسنه نیستند و خودبینی دارند در همان سال‌های اولیه رابطه‌شان به جدا شدن این تحقیقات نشان می دهد زوج هایی که خودشان را برتر و بهتر از دیگری می‌داند در همان سال‌های ابتدایی طلاق  آخرین گزینه آنها خواهد بود.

 

علت پایان رسیدن این گونه رابطه ها به یکدیگر داد و فریاد می‌کنند می‌کنند خودشان را بهتر و طرف مقابل می داند و با من منهای خود نمی‌توانند زندگی مشترک را که بر اساس گذشت و کلمه واژه کلیدی ما تعبیر شده است را ادامه دهند.

 سمی به نام خودبرتربینی و تحقیر که زندگی را نابود می کند

 

اگر شما هم تا حدودی این عادت زشت را در خود مشاهده می کنید سریع آن را کنار بگذارید اگر نیز نمی‌تواند این کار را انجام می دهید مقاله زیر می تواند به شما کمک کند در زیر به بیان مواردی می پردازیم که می تواند وارد زندگی شما شده و آن را به طور کامل به مخاطره بیاندازد.

 

دروغگوی حرفه ای

هر انسان عاقلی می پذیرد که دروغ گفتن و یا حتی مدام پنهان کردن با همسر دوستان همکار و یا خانواده می تواند به انسان و شخصیت اجتماعی و لطمات جبران ناپذیری وارد کند در کنار این موضوع اینکه دائم به یک نفر بگویید که کوته فکر است احمق است نمی فهمد در حال رابطه نابود کردن رابطه به طریق دیگری هستید کسانی که همسر خود را متهم میکند که کج خیال است و کمان است تا مبادا دروغ ها و ترک های شما را پیگیری نکنند اما در حقیقت یک متقلب و حرفه ای هستید که می خواهید رو القا کنید که شما هیچ مشکلی ندارید و در حقیقت مشکل اساسی از ولیعصر در بلندمدت این موضوع می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به زندگی زناشویی شما وارد نماید.

 

تهدید به جدایی کردن

مطمئناً هیچ شخصی دوست دارد که دائما خود را درگیر جنگ و دعواهای همیشگی و بدون نتیجه کند اما این دلیل نمی‌شود که تا مسئله کوچکی پیش آمد شما همسر خود را تهدید به جدایی و طلاق کنید بیان چنین موضوعاتی نه تنها موضوعات اساسی زندگی شما را حل نخواهد کرد بلکه به وی وانمود می کنید که شما قصد چنین کاری را دارید و یا حتی در ذهن خود به چنین موضوعی می اندیشید که خود می‌تواند آسیب بسیار جدی به رابطه امنیت و اعتبار زندگی زناشویی شما وارد نماید

سمی به نام خودبرتربینی و تحقیر که زندگی را نابود می کند

 

آدم تند مزاجی هستید

شما این چرخه را مدام تکرار می‌کنید: خشم، شرمندگی و دوباره خشم بدون درک و دلیل. هر وقت احساس کردید خشم‌تان در حال بروز است برای اینکه علتش را بفهمید یا کنترل‌تان را به دست بیاورید از یک تا ده آرام آرام بشمارید و سپس فکر کنید دقیقا چه چیزی شما را عصبانی کرده است.

 

خودشیفته هستید

خودشیفتگی یک بیماری بسیار مزمن است.  افرادی که در کنار انسان های زندگی می کنند رنج بسیار زیادی در این زمینه می برند همسر شما با خودشیفتگی خود باعث می شود که اعتماد به نفسش را از دست داده و تنها چیزی که باقی می ماند خستگی و اتمام رابطه زناشویی است.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 721
تعداد کل نظرات : 21
تعداد کل آرا: 456
تعداد کل بازدیدها: 220890

نظرات کاربران

*