سقط جنین خود به خودی و مرده زایی در زنان باردار

سقط جنین خود به خودی و مرده زایی در زنان باردار

در مقاله بیماری زنان چیست و انواع بیماری های زنان کدامند؟ در مورد مشکلات و بیماری های زنان، یکی از مشکلاتی که زنان یعنی زنان باردار/حامله با آن ممکن است مواجه شوند، مشکل از دست دادن جنین/نوزاد(Pregnancy loss) است که به دو صورت سقط جنین خود به خودی(miscarriage) و مرده زایی(stillbirth) ممکن است اتفاق بیافتد. در این مطلب در مورد این نوع از مشکلات زنان بیشتر توضیح داده می شود.

سقط جنین خود به خودی به معنی از دست دادن ناگهانی(یعنی بدون قصد و برنامه قبلی) جنین قبل از هفته بیستم بارداری تعریف می شود.

اگر جنین بعد از هفته بیستم بارداری از دست برود به دلیل اینکه جنین در آن موقع تقریبا کامل است و به یک نوزاد بدل شده است به آن مرده زایی(stillbirth) می گوید که می تواند در پیش از موعد زایمان یا در موعد زایمان اتفاق بیافتد.

سقط جنین خود به خودی از شایعترین عارضه های بارداری زودهنگام است. در زنانی که می دانند حامله هستند، سقط جنین خود به خودی تقریبا بین 10 تا 20 درصد است در حالیکه این نرخ در بین تمام موارد باروری بین 30 تا 50 درصد است. در کسانیکه کمتر از 35 سال سن دارند، ریسک سقط جنین خود به خودی حدود 10 درصد و در افراد بالای 40 سال حدود 45% است. توجه کنید که پزشکان و متخصصان این حوزه از واژه سقط جنین(abortion) استفاده نمی کنند و به جای آن از واژه سقط جنین خود به خودی(miscarriage) استفاده می کنند تا بار منفی و استرس برای زن باردار ایجاد نشود ضمن اینکه معمولا در حالت سقط جنین(abortion) از دست دادن جنین یا نوزاد با قصد قبلی و بطور عمدی انجام می شود در حالیکه در سقط جنین خود به خودی(miscarriage) و مرده زایی(stillbirth) مرده به دنیا آمدن جنین بصورت غیر عمدی و ناشی از ناتوانی بدن زن در نگاهداشتن جنین است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 317
تعداد کل آرا: 3452
تعداد کل بازدیدها: 1186420
سقط جنین خود به خودی و مرده زایی در زنان باردار
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)