سفر کجا بریم؟ کجا سفر کنیم؟

سفر کجا بریم؟ کجا سفر کنیم؟

سفر کردن در عصر حاضر به دلیل الزامات زندگی صنعتی و مشغله غالب افراد بسیار دشوار است و اگر هم فرد یا خانواده ای فرصتی برای مسافرت و سفر کردن بیابد، باید خوب برای سفر برنامه ریزی کرده و مقصد و برنامه سفر خود را سریع مشخص کند. در زیر نکاتی درخصوص اینکه کجا را می توان برای سفر انتخاب کرد و چگونه مقصد سفر را مشخص کنیم، ذکر می شوند.

برای انتخاب مقصد سفر شما باید چند نکته زیر را پیش از انتخاب یک مقصد یعنی یک شهر یا کشور در نظر بگیرید:

فصل و زمان سفر خود را در نظر بگیرید: توجه کنید که سفر کردن به هر شهر یا کشوری در هر زمان یا فصل از سال ممکن است جذاب نباشد، مخصوصا اگر شما فرد ورزشکار یا ماجراجویی نباشد. برای مثال سفر به جنوب ایران در اوج گرما یا سفر به مناطق شمالی ایران در اوج سرما ممکن است راحت و جذاب نباشد.

مدت زمان سفر خود را مشخص کنید: مشخص کردن مدت زمان سفر با توجه به برنامه کاری و زندگی تان بسیار مهم است. مشخصا اگر شما می خواهید دو روزه سفر کنید، یک سفر خارجی یا سفر به منطقه ای دوردست با ماشین شخصی میسر نیست و باید مقصد نزدیک تری را برای سفر انتخاب نمایید.

هزینه یا بودجه سفر خود را مشخص کنید: هزینه سفر علیرغم اینکه هزینه ای تقریبی و تخمینی است اما در انتخاب مقصد سفر شما تاثیرگذار است. برای مثال اگر می خواهید یک سفر خارجه(خارج از ایران) انجام دهید بطور قطع با بودجه یک میلیون تومان نمی توانید کشوری خارجی را برای مقصد سفر خود انتخاب نمایید. همچنین هزینه یا بودجه سفر می تواند تعیین کننده نوع وسیله نقلیه، هزینه های خوراک، محل اقامت و امثالهم را تعیین می کند. برای مثال قطعا سفر به جنوب ایران با ماشین شخصی یا اتوبوس کم هزینه تر از سفر با هواپیماست.

علائق و نیازهای شخصی خود را مشخص کنید: توجه کنید که معمولا ما سفر را به منظور ایجاد یک تنوع یا تفریح در زندگی انجام می دهیم. بنابراین برنامه ریزی و انتخاب یک مقصد برای سفر با توجه به وضعیت و نیازهای روحی و جسمی شما و علائق شما(بطور کل یا در یک مقطع زمانی) تعیین می گردد. برای مثال شما در فصل بهار می توانید سفر به شمال یا یکی از شهرهای مرکزی یا حتی جنوب را انتخاب کنید، اما سلیقه یا نیاز روحی و جسمی شما و به اصطلاح مود(mood) شما در آن زمان می تواند در تصمیم شما برای سفر تاثیر گذار باشد. اما بهتر است در این حالت و موقعیت ها جوانب دیگر که در بالا ذکر شد را نیز در نظر بگیرید تا از سفر خود لذت ببرید. برای مثال ممکن است دلتان بخواهد در این فصل به جنوب کشور بروید اما هزینه آن در آن مقطع زمانی برای شما زیاد باشد یا برای مثال سفر به مرکز ایران به دلیل گرمای ناگهانی هوا میسر نباشد که بهتر است این سفر را انجام ندهید و مکان دیگری را برای سفر انتخاب کنید تا از سفر خود لذت ببرید.

در نهایت هم اگر به دنبال هیجان، ماجراجویی و جذابیت هستید، بهتر است رویدادهایی که در هر شهر یا کشوری در فصلی از سال برگزار می شوند را دنبال کرده و بیابید و طوری برنامه ریزی کنید که در آن زمان و فصل از سال و برای آن رویداد در آن شهر یا کشور باشید. برای مثال اگر دوست دارید گلابگیری کاشان را تماشا کنید تنها در فاصله زمانی حدود 2 هفته در اواخر اردیبهشت ماه هر سال فرصت دارید تا برای تماشا این رویداد بروید. یا اگر می خواهید که جشن کریسمس را در یک کشور خارجی برای مثال یک کشور اروپایی تماشا کنید، سعی کنید که در این بازه زمانی ده روزه به آن کشور اروپایی سفر کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 280
تعداد کل آرا: 2795
تعداد کل بازدیدها: 741056


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)