سفر با کودکان | ده توصیه برای والدینی که با کودکان سفر می کنند

سفر با کودکان | ده توصیه برای والدینی که با کودکان سفر می کنند

مسافرت و سفر کار پر هیجان و مفید برای بسیاری از مردم می باشد، ولی با این حال، مسافرت موجب خستگی و اذیت هم می شود و اگر به همراه انسان کودک و نوزادی باشد، مسافرت کردن تا حد زیادی سخت می گردد، از این رو، در این مقاله 10 توصیه برای والدینی که می خواهند با کودک سفر کنند، ارائه می کنیم تا سفری راحتر داشته باشند.

سفر و سیاحت کردن، اگر چه موجب ذوق و علاقه زیادی می باشد، ولی در بیشتر موارد خسته کننده می شود. هم زمانی که در وسیله نقلیه می گذرد، تغییر اقلیم، تغییر ساعت، ناراحتی های فیزیکی خاص و اصطراب موجب ناراحتی و خستگی انسان در سفر می شود. همه می دانند که سفر کردن با نوزاد و کودک برای والدین دو برابر سخت تر از سایر سفرها می باشد. بچه ها از وسیله نقلیه زود خسته می شوند، برای حرکت کردن جای بیشتری می خواهند، حالت تهوع می گیرند، در غذا خوردن مشکلاتی ایجاد می شود و همچنین خستگی راه هم مزید بر علت می شود. برای اینکه سفر با کودکان برای والدین راحت شود، نکاتی را به والدین توصیه می کنیم:

1- زمان سفر را از قبل در نظر بگیرید و در صورت امکان زمان سفر را برنامه ریزی کنید و بر حسب عادت کودکان سفر را زمانی تعیین کنید که کودک در آن راحت است، در این صورت والدین استرس کمتری خواهند داشت.

2- در زمان بستن چمدان سفر بهتر است، برای هر کدام از اعضای خانواده چمدان جداگانه ای بسته شود، چرا که این امکان را می دهد که در هتل لوازم مورد نیاز را به راحتی پیدا کنید. مدت سفر را حساب کرده و بر حسب روز لباس زیر و لباس رو کمکی بردارید.

سفر با کودکان | ده توصیه برای والدینی که با کودکان سفر می کنند

3- بدون اینکه به نوع وسیله نقلیه که برای سفر انتخاب می کنید، توجه کنید، با خودتان خشکبارهایی که زود خراب نمی شوند، بردارید. این می تواند تخم آفتاب گردان که بچه بسیار دوست دارند، فندق، بادام تمیز شده، کباب های تهیه شده در خانه، سوخاری، میوه هایی که نیاز به شستن ندارند مانند موز، نارنگی، پرتغال، انار و غیره ... باشد.

4- برای سفر با کودک کوله پشتی یا چمدان اضافه بردارید، چرا که در در محلی که به سفر می روید، به بازار رفته و سایلی را می خرید، که دیگر نیاز نیست وقت خود را صرف خریدن چمدام یا کوله پشتی و غیره بکنید و این در وقت شما صرفه جویی می کند.

5- در زمانی که با ماشین به سفر می روید، حتما از صندلی های مخصوص کودک استفاده کنید. این صندلی ها علاوه بر اینکه کودک را از خطرات نجات می دهد، برای سفرهای طولانی مدت هم بسیار مناسب است. بر اساس تحقیقات، نشستن کودکان در صندلی مخصوص کودک حدود 50 تا 80 درصد موجب کاهش مرگ و میر کودکان در تصادفات جاده ای شده است. کودک را در صندلی مخصوص با کمربند ایمنی ببنید، در راه هم بدون اینکه والدین خود را خسته کند به راحتی می خوابد. علاوه بر این، آنها امکان انجام بازی های مختلف در صندلی مخصوص کودک را خواهند داشت.

6- در زمان مسافرت با هواپیما، علاوه بر اینکه در زمان صرفه جویی می شود، این امکان را می دهد که مسافت های طولانی را کوتاه کنید. اما این وسیله برای کودکان می تواند اذیت کننده باشد.

7- قبل از اینکه سوار هواپیما شوید، به کودکان غذا دهید، سیر بودن کودکان موجب می شود که آنها در هواپیما خوابشان ببرد و بخش زیادی را سفر را در خواب باشند. در صورتی که کودکان گرسنه باشند، بی حوصله می شوند و در سالن هواپیما غذا دادن به کودک سخت می باشد.

سفر با کودکان | ده توصیه برای والدینی که با کودکان سفر می کنند

8- قبل از اینکه سوار هواپیما شوید، کودکان را به دستشویی ببرید و یا پوشاک نوزاد را عوض کنید، چون در توالت های تنگ هواپیما امکان این که والدین به همراه فرزندشان وارد توالت شوند، سخت می باشد و یا حداقل سبب می شود که یکبار کمتر بروید.

9- در زمان برخاستن هواپیما و نشستن آن دادن نوشیدنی مایع به کودکان و یا شیر دادن نوزادها سبب می شود، که آن با قورت دادن غذا گوش های گرفته شان باز شود.

10- برای کودکانی که حالت تهوع دارند، آبلیو و یا دادن آب نبات نعناعی سبب می شود که حالت تهوع آنها بر طرف شود.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1055
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
سفر با کودکان | ده توصیه برای والدینی که با کودکان سفر می کنند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)