سریعا مصرف شکر ر ا قطع نمایید چون شکر سمی مضر برای بدن است

سریعا مصرف شکر ر ا قطع نمایید چون شکر سمی مضر برای بدن است
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/20

زمانی شنیده بودم که سه سم سفید در دنیا وجود دارد: شیشه، هروئین و شکر. اما آن زمان مفهوم این موضوع را درک نکردم تا امروز که پی بردم مضراتی که شکر اضافی می تواند بر روی بدن انسان داشته باشد این است بسیار مخرب تر از مواد مخدر است . این ایده که شکر می تواند یک عامل اساسی در چاقی شایع در جهان و بیماری های دیابتی باشد و اثرات مضر آن بر بدن انسان بیش از صرف کالری خالص باشد، بار دیگر به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است. در مقاله زیر مطلبی را می خوانیم که با یک روزنامه نگار و نویسنده به نام گری توبس در BMJ صورت پذیرفته است. در زیر در مود علت اصلی چاقی و دیابت سخن می گوییم که یکی از عوامل اصلی آن شکر است. 

توبس می گوید: "ما در مورد بحث شکر در یک بحران بزرگ سلامت عمومی گرفتار شده ایم. ما باید بیشتر تلاش کنیم تا از این ماده جلوگیری کنیم، در حالی که در حال بهبود و افزایش درک خود از نقش شکر در مشکلات چاقی و دیابت هستیم. "

پزشکان مدت هاست که به نقش شکر پی برده اند و آن ها به این موضوع مشکوک هستد که شکر به تنهایی منبع کالری جذب شده نیست، بلکه علت اساسی چاقی و دیابت نوع 2 نیز می باشد. اما تا همین اواخر، مصرف چربی و تعادل کلی انرژی به عنوان در کل بحث در مورد چاقی و ماهیت رژیم غذایی سالم است.

تخمین های رسمی که بر ار مشاهدات و آزمایشات دانشمندان به دست می آید نتیجه را این موضوع می کند که به ازای هر 11 نفر در ایالات متحده 1 نفر دیابت دارد؛و این آمار در انگلستان بشدت نگران کننده ایت و در آنجا از هر 16 مورد در انگلیس یک نفر می میرد. آخرین برآوردها نشان می دهد که چاقی و دیابت ممکن است در حال حاضر هزینه سیستم مراقبت بهداشتی ایالات متحده را تا 1 میلیارد دلار (740 میلیون پوند، 850 میلیون یورو) در روز هزینه کنند.

مارگارت چان، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO)، در سال 2016، بیماری های چاقی و دیابت را در سراسر جهان به عنوان "فاجعه آهسته" توصیف کرد و پیشنهاد کرد که احتمال جلوگیری از "وضعیت بد" فعلی و نرسیدن آن به "بدتر " تنها یک راه دارد و آن هم قطع مصرف شکر در رژیم غذایی بیماران است.
ممکن است این سوال براب شما نیز پیش آمده باشد که با وجود تمام تلاش های ما، این بیماری همه گیر نیست. یک توضیح ساده می تواند این باشد که درک ما از علت بیماری ناقص است و نمی دانیم که آیا بدان مبتلا هستیم یا خیر.
دانشمندان توصیه می کنند برای اینکه بیشتر عمر کنید و دچار چاقی و دیابت نشوید تنها کافیست شکر زندگیتان را کمتر نموده و از انواع طبیعی آن مانند خرما و کشمش و توت خشک استفاده نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 15
تعداد کل آرا: 149
تعداد کل بازدیدها: 137313

نظرات کاربران

*