سرطان سینه مردان چیست و انواع سرطان سینه در مردان کدامند؟

سرطان سینه مردان چیست و انواع سرطان سینه در مردان کدامند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/29

شاید برای بسیاری از ما ندانیم که مردان یا جنس مذکر در انسان نیز می تواند به سرطان سینه مبتلا شود. البته سرطان سینه مردان(Male breast cancer) در سنین بالا بین 60 تا 70 سالگی شناسایی شده و بیشتر شایع است. ضمن اینکه سرطان سینه مردان کمتر از 1% از کل موارد سرطان سینه است. در این مقاله درخصوص سرطان سینه مردان و انواع سرطان سینه در مردان توضیح داده می شود.

علی رغم اینکه ساختار و آناتومی سینه مردان با زنان کمی متفاوت است اما مردان نیز به انواعی از سرطان های سینه مبتلا می شوند که شبیه سرطان سینه زنان است. در واقع می توان گفت سینه مردان بسیار شبیه سینه زنان است، با این تفاوت که مجراها در سینه مردان مانند یک دختر نابالغ بوده و به دلیل نبودن هورمون زنانه رشد نمی کنند. در زیر انواع سرطان سینه در مردان توضیح داده می شوند.

کارسینوما نفوذ کننده مجاری (Infiltrating ductal carcinoma): سرطان می تواند فراتر از مجاری داخلی سلول ها در سینه رود که سرطان سینه رایج مردان بیشتر از این نوع است.

کارسینوما مجاری(Ductal carcinoma in situ) که سلول های غیرمعمولی هستند که در لایه درونی مجاری پیدا می شوند که به آن کارسینوما درون مجاری گفته می شود.

سرطان سینه التهابی(Inflammatory breast cancer): نوعی از سرطان سینه است که در آن سینه ها قرمز، ملتهب و گرم می شوند.

پژت نوک پستان(Paget disease of the nipple) که در آن تومورهایی از درون مجاری زیر نوک پستان به سطح نوک پستان رشد می کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 351
تعداد کل آرا: 3714
تعداد کل بازدیدها: 1339617

نظرات کاربران

*