سبک زندگی زنان بعد از 40 سالگی | قواعدی که زنان بعد 40 سالگی باید رعایت کنند

سبک زندگی زنان بعد از 40 سالگی | قواعدی که زنان بعد 40 سالگی باید رعایت کنند
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/11/11

چهل سالگی سن خاصی برای خانم ها است، بعد از این سن به علت تغییراتی که در ارگانیسم بدن زنان روی می دهد، آنها با رفتارها و احساسات جدیدی مواجه می شوند، که گاهی سبب افسردگی آنها و یا اضافه وزن و ناراحتی و غیره می گردد. از این رو، لازم است خانم ها بعد از 40 سالگی تغییراتی را در سبک زندگی خود بدهند و قواعدی را رعایت نمایند.

اگر 40 سالتان تمام شده است، حتماً این قواعد را رعایت کنید. متخصصان به خانم هایی که 40 سال تمام دارند و یا آن را رد کرده اند، توصیه می کنند برخی تغییرات را در زندگی خود بدهند و برخی قواعد را رعایت نمایند. که از جمله این قواعد می توان به این موارد اشاره کرد:

در درجه اول، توصیه می شود که حتماً این خانم ها هشت ساعت بخوابند و خواب کمتر از آن نداشته باشد. خواب هشت ساعت برای نرمال نگه داشتن هورمون های بدن بسیار مهم است.

بعد از چهل سالگی بافت های عضلانی به سرعت در حال کاهش می باشد. برای جلوگیری از آن، در منوی غذایی باید به مقدار کافی پروتئین وجود داشته باشد. غذاهایی که سرشار از پروتئین می باشند، متابولیسم بدن را فعال می کنند و برای نگه داشتن فرم و تناسب بدنی بسیار مفید و خوب هستند.

سبک زندگی زنان بعد از 40 سالگی | قواعدی که زنان بعد 40 سالگی باید رعایت کنند

برای بهتر کردن متابولیسم بدن، مقدار آبی که می خورید، را افزایش دهید. همچنین آب پیری پوست را کُند می نماید.

بعد از 40 سالگی، بافت های استخوانی هم خیلی زود شروع به آب شدن می کنند. برای جلوگیری از آن، در غذاهایی مصرفی باید به مقدار کافی کلیسیم وجود داشته باشد، لذا مصرف غذاهای کلیسم دار و همچنین تحرک و فعالیت فیزیکی باید از این سن افزایش یابد.

سبک زندگی زنان بعد از 40 سالگی | قواعدی که زنان بعد 40 سالگی باید رعایت کنند

تحرک فیزیکی عضلات و از جمله، عضلات قلب را تنظیم می کند و برای فعالیت نرمال آن ها واجب است. در زنان بعد از 40 سالگی ترشح هومورن استروژن کاهش می یابد، این هورمون وطیفه حفاظت از قلب و رگ ها را بر عهده دارد. این عامل هم ریسک ابتلا به بیماری سیستم قلبی - عروقی را افزایش می دهد. با شروع ۴۰ سالگی افزایش وزن به راحتی و به سرعت صورت می گیرد و به همان نسبت کم کردن وزن سخت تر می شود. به دلیل کمتر شدن متابولیسم شما روزانه ۳۰۰ کالری کمتر از میزان کالری که در اوایل ۲۰ سالگی می سوزاندید، از دست می دهید. کم شدن سطح استروژن در دوران پیری و یائسگی (که شروع آن در دهه ۴۰ زندگی است) می تواند موجب حساسیت به انسولین شود که توانایی بدن را در کنترل قند خون کاهش می دهد. با پایین آمدن قند خون تمایل شما به مصرف هله هوله و میان وعده به خصوص میان وعده هایی با کربوهیدرات بالا و شیرینی ها بالا می رود. به همین دلیل است که اغلب زنان بالای ۴۰ سال به رژیم های لاغری روی می آورند اما بهتر است با روش هایی هوشمندانه بر روند کند متابولیسم فائق آیید و از چاق شدن جلوگیری کنید.

در پایان باید خاطر نشان کرد که، خانم ها بعد از 40 سالگی باید به صورت دائم بر روی فشار خون و میزان قند خون خود نظارت داشته باشند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 7

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302411

نظرات کاربران

*
RZ
رشیدی زاده ( 2019-01-20 09:27:26 )
سبک زندگی افراد باید بر اساس مقطع مختلف زندگی تغییر کند، این دقیق است که یک فرد 40 ساله نمی تواند مانند یک فرد 20 ساله زندگی کند.