سبک درست و صحیح تغذیه چگونه است؟ آیا می دانید سبک غلط تغذیه سبب سرطان معده می شود؟

سبک درست و صحیح تغذیه چگونه است؟ آیا می دانید سبک غلط تغذیه سبب سرطان معده می شود؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/18

غذا خوردن لذاتی است که اکثر مردم آن را دوست دارند، و گاهی برای لذت بردن به رستوران و ... می روند. اگر چه غذا خوردن لذت بخش می باشد، و خوردن غذای سالم برای بدن انسان مفید است، اما باید توجه داشتن که دانستن سبک تغذیه درست به میزان خود تغذیه مهم و ضروری می باشد و بر روی سلامتی انسان تاثیر می گذارد. اگر می خواهید از سبک درست تغذیه اگاه شوید این مطلب را مطالعه کنید.

این روزها در بین مردم سرطان معده افزایش یافته است، از هر دو یا سه نفر یک نفر از درد معده شکایت دارد. یکی از مهمترین علت آن استرس و انجام کارهای پر تنش می باشد، داشتن استرس موجب افزایش اسید معده می شود. و در نتیجخ اسیده معده زیاد سبب آسیب دیدن مخاط معده می گردد. که نتیجه نهایی آن ایجاد بیماری های گوناگون می باشد.

دومین عامل در ایجاد بیماری سرطان معده، بدون برنامه غذا خوردن و نیز خوردن غذاهای بی کیفیت می باشد. یعنی در طول روز 2 الی 3 دفعه، و در بین میان وعده ها، فاصله زیاد دادن مد نظر می باشد. به صورت نرمال، اسیدهای معده هر دو الی سه ساعت به نقطه پیک خود می رسد، از این رو می توان گفت که هر دو الی سه ساعت لازم است، غذایی خورده شود. از این رو، سه وعده اصلی، و دو میان وعده باید خورده شود. بسیار تاسف دارد که، خیلی از مردم به این عمل نمی کنند، و در طول روز کلا دو بار غذا می خورند، و این سبب فاصله افتادن در بین وعده های غذایی می شود. در نتیجه اسیدهای معده افزایش می یابد. حتی گاهی این اسیدهای معده وارد مری می شود و سبب ایجاد رفلکس معده می گردد.

سومین دلیل استفاده از داروهای غیر ضروری و یا داروهایی که سر خود مصرف می شود. است. این داروهای به معده آسیب می زند، برخی از مردم حتی در ناشنا و در حالت گرسنگی قرص های مسکن مصرف می کنند، که این هم سبب زخم معده می شود. و در نتیجه سبب ایجاد فرسایش و یا زخم در معده می شود.

بیماری هایی مانند عفونت، ضعف ایمنی بدن و مشکل کیسه صفرا هم سبب ایجاد بیماری در معده می گردد. دردهای معده می تواند متفاوت و گوناگون باشد. گاهی درد معده هنگام خوردن غذا، و یا بعد از خوردن غذا، 20 الی 30 دقیقه بعد از غذا خود را نشان می دهد. اما گاهی ساعت ها بعد از غذا خوردن، و یا در حین غذا خوردن درد شروع می شود. اگر در شب هم درد کند، احتمال بیشتر به مبتلا به زخم روده اثناعشر می باشید.

متخصصان اشتباهات رایج در زمان غذاها خوردن را این گونه بر شمرده اند، بزرگترین اشتباه، یک دفعه غذای زیاد خوردن، پر کردن معده، خوردن بلافاصله چای بعد از غذا، می باشد. به این اشتباهات نیابد اجازه بروز داد. چای مانع از هضم غذا می شود. بهتر است چای را به طور کلی دو ساعت بعد از غذا، میل کنید، با تاسف باید گفت که برخی در شام چون از سر کار بر می گردند غذای زیادی می خورند و بلافاصله بعد از آن هم از چای استفاده می نمایند.

به گفته بسیاری از مختصصان تغذیه باید قبل از این که احساس سیری کنید از پای سفر برخیزید، و لازم است که اندازه بشقاب کوچک باشد. و همچنین لازم است غذا را به صورت کم و زود به زود خورد. اما شاید این سوال را از خود بپرسید، که چرا انسان دوست دارد غذا زیادی بخورد؟ دلیل اش این می باشد که اسیدهای معده به بیشترین حد خود می رسند و انسان در حالی که بسیار احساس گرسنگی می کند پای سفره می نشیند. و زیاد غذا می خورد. اگر شما هر سه الی چهار ساعت مقداری غذا بخورید، دیگر آن قدر گرسنه نخواهید بود که به یکباره غذای زیادی بخورید.

آب خوردن قبل از غذا هم مفید می باشد. گاهی احساس گرسنگی و تشنگی با هم دیگر پیش می آید. اگر شما قبل از غذا نیم ساعت قبل آب بخورید مفید خواهد بود. این می توان تا حد زیادی احساس گرسنگی را هم در شما کاهش دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3344
تعداد کل بازدیدها: 859868

نظرات کاربران

*