سامانه و اپلیکیشن حمل بار فالکو چیست؟ نحوه کار سامانه و اپلیکیشن فالکو به همراه لینک دانلود اپلیکیشن حمل بار فالکو

سامانه و اپلیکیشن حمل بار فالکو چیست؟ نحوه کار سامانه و اپلیکیشن فالکو به همراه لینک دانلود اپلیکیشن حمل بار فالکو
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/07/15

همانطور که در مقالات چگانه درخصوص اسنپ و تپسی توضیح داده شد، این دو سامانه و اپلیکیشن حمل و نقل امکان جابجایی مسافر را با استفاده از این اپلیکیشن فراهم می کنند. حال شرکتی با نام فالکو از اپلیکیشنی مشابه برای حمل و جابجایی بار و کالا استفاده می کند که در زیر به توضیح اپلیکیشن و سامانه فالکو و اینکه چگونه سامانه فالکو بار و کالا را جابجا کرده و فعالیت پیک های موتوری را با استفاده از بستری آنلاین و یک اپلیکیشن انجام می دهد.

ابتدا یادآور می شوم که فالکو یک استارتاپ است که در زمینه حمل و نقل بار و کالا سبک درون شهری فعالیت می کند. شرکتی با نام پیشگامان آماد راه ابریشم و با نام تجاری فالکو که از شهرداری و اتحادیه صنف وانت بار و پیک موتوری مجوز دارند اقدام به ایجاد یک سامانه و اپلیکیشن به منظور جابجایی و تحویل بار و کالا کرده است.

فالکو کار خود را با پیک موتوری شروع کرده است بدین صورت که مرسولاتی با نهایت وزن ۲۵ کیلوگرم و ابعاد ۵۰*۵۰*۵۰ سانتی متر را از طریق ناوگان موتورسیکلت/پیک موتوری خود در سطح شهر تهران جابجا می کند. البته فالکو قرار است که به زودی وانت بار را نیز به ناوگان خود بیافزاید تا بتوان بارهای حجیم تر و سنگین تر را با استفاده از این سامانه حمل بار/کالای خود جابجا کرده و به مشتریان خود خدمت رسانی نماید.

سامانه/اپلیکیشن حمل بار فالکو چگونه کار می کند؟

سفارش حمل بار/کالا از طریق فالکو هم از طریق اپلیکیشن هایی که هم برای سیستم عامل اندروید و هم iOS طراحی شده اند و هم از طریق وبسایت و تلفن انجام می گیرد. یعنی کسانیکه عضو سامانه فالکو هستند، می توانند یا از طریق اپلیکیشن ها یا از طریق وبسایت اقدام به ثبت سفارش ارسال کالا/بار به مقصد مدنظرشان کنند.

نحوه‌ی کار فالکو این‌گونه است که مشتری از طریق اپلیکیشن، مرکز تماس مشتریان یا و‌ب‌سایت درخواست حمل بار توسط پیک را ارائه می‌دهد. این درخواست برای پیک‌های نزدیک مشتری فرستاده می‌شود و در صورت تأیید توسط پیک، اطلاعات مبدأ، مقصد، شماره تماس گیرنده و شماره تماس فرستنده برای پیک ارسال می‌شود. زمان تصمیم‌گیری برای پیک ۲۰ ثانیه است. همانند اپلیکیشن ها و سامانه های اسنپ و تپسی که جابجایی مسافر انجام می دهند در فالکو هم آدرس گیرنده(که حکم مقصد در اپلیکیشن ها اسنپ و تپسی را دارد)‌ روی نقشه مشخص می‌شود و هم جزئیات آدرس توسط فرستنده نوشته می‌شود. موتورسوار برای رسیدن به فرستنده و گیرنده از سیستم مسیریاب بهینه موجودر در فالکو برای رسیدن سریع‌تر به مقصد استفاده خواهد کرد.

اپلیکیشن حمل بار فالکو را می توانید از این لینک دانلود کنید:

http://www.falko.ir/

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 390
تعداد کل آرا: 4142
تعداد کل بازدیدها: 1730967

نظرات کاربران

*