سالم ترین و جوان کننده ترین غذاها از دیدگاه انجمن متخصصان گوارش اروپا

سالم ترین و جوان کننده ترین غذاها از دیدگاه انجمن متخصصان گوارش اروپا
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/15

انسان در طول روز غذاهای مختلفی را می خورد، که هر یک دارای فوائد خواصی می باشد، و بر اساس نظریات مختلف هر غذایی خواص ویژه ای دارد، ولی اخیرا انجم رژیم غذایی و متخصصان گوارش اروپا، لیستی از سالم ترین و جوان کننده ترین غذاها را اعلام کرده اند، که در این مطلب این غذاها را تقدیم شما می کنیم.

انجمن رژیم غذایی و متخصصان گوارش اروپا، مهمترین و سالم ترین، موادی غذایی را که جوان کننده می باشند اعلام کرده اند. در لیستی که از سوی این انجمن اعلام شده محصولاتی که سرشار از مواد معدنی، ویتامین ها، و آنتی اکسیدان ها وجود دارند لیست محصولات مهم عبارتند از:

1- گوجه فرنگی

در ترکیبات گوجه فرنگی قوی ترین آنتی اکسیدان یعنی لیکوپن وجود دارد. همچنین گوجه سرشار از پتاسیم و فیبر می باشد که برای سیستم قلبی – عروقی بسیار مفید است. انسان را از سرطان محافظت می کند. گوجه یکی از محصولات نادر می باشد که بعد از پختن هم بسیار مفید می باشد. در طول زور لازم است یک الی دو عدد گوجه فرنگی خورده شود.

2- بلغور جوی دوسر

این محصول سرشار از پروتئین، فیبر و ویتامین گروه B می باشد. بلغور جوی دو سر سیستم گوارش را تمیز می کند، و نیز فشار شریان پایین را کاهش می دهد

دانشمندان توصیه می کنند که در طول هفته یک الی دو بشقاب سوپ جوب دو سر مصرف شود.

3- گیوی

گیوی سرشار از ویتامین های A، C و E می باشد و برای کسانی که از بیماری فشارخون بالا اذیت می شوند مفید است، و همچنین برای کسانی که می خواهند لاغر شوند، موثر می باشد. سرعت سوخت چربی ها را افزایش می دهد، برای سلامتی پوست و مفاصل هم مفید می باشد.

در طول روز مصرف یک الی دو عدد گیوی مفید خواهد بود

4- انگور

انگور سرشار از مواد بیوفلاونوئید می باشد که روند پیری در بدن را کند می کند، به محافظت از سلامتی رگ ها می پردازد، از ایجاد تلومر (Telomere) در رگ ها پیشگیری می کند، و خواص ضد سرطانی دارد.

5- ماهی و محصولات دریایی

ماهی سرشاز ار امگا 3 و 6 می باشد و همچنین از مواد معدنی و ویتامین ها غنی شده است. برای سیستم قلبی – عروقی بسیار مفید است. متخصصان توصیه می کنند که در طول هفته 2 الی 3 دفعه به مقدار 200 تا 250 گرم ماهی خورده شود.

6- کلم بروکلی

به مقدار زیاد آنتی اکسیدان، پتاسیم و منیزیوم دارد. کلم بروکی با داشتن فوائد زیاد از محصولات رژیمی نیز می باشد. تحقیقات نشان می دهد که این محصول برای کبد، سیتم قلبی – عروقی، روده و معده، و بیماری سیستم عصبی مفید است. و خواص ضد سرطانی هم دارد.

7- آووکادو

به بازسازی رگ ها کمک می کند، از رشد و توسعه بیماری دیابت جلوگیری می کند، برای فعالیت سیستم عصبی تاثیر مثبت دارد، در طول روز لازم است نصف آووکادو خورده شود.

8- تخم مرغ

سرشار از پروتئین، کلسیم، لسیتین می باشد. که برای جوانی مغز و پوست مفید است.

9- سیر

ترکیبات سیر ماده کمیاب آلیسین (Allysine) وجود دارد. و یک آنتی باکتریال قوی می باشد. رگ ها را محافظت می کند، فشار خون را کاهش می دهد.

10- روغن زیتون

در یونان قدیم طلای رقیق گفته می شده است، این محصول مفید مقدار کلسترول بد را در خون کاهش می دهد، سیستم قلبی – عروقی را از بیماری محافظت می کند. و خواص ضد سرطانی دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3341
تعداد کل بازدیدها: 855953

نظرات کاربران

*