ساده ترین روش غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 10

ساده ترین روش غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 10
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/02/20

. یکی از معایب ویندوز 10 که به مذاق اکثر کاربران ایرانی خوش نمی آید، اجبار ویندوز 10 برای دانلود آپدیت های جدید و عدم وجود راهکاری ساده و مشخص برای توقف دانلود اتوماتیک آپدیت ها است. اکنون در این مقاله می خواهیم نحوه ی غیرفعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 10 را مرور کنیم. با ما همراه باشید

ساده ترین روش غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 10

سیستم عامل ویندوز 10 را می توان به جرأت، بهترین ویندوزی که تاکنون توسط مایکروسافت منتشر شده، نامید اما این ویندوز نیز همانند نسخه های پیشین، دارای مزایا و معایب خود است. یکی از معایب ویندوز 10 که به مذاق اکثر کاربران ایرانی خوش نمی آید، اجبار ویندوز 10 برای دانلود آپدیت های جدید و عدم وجود راهکاری ساده و مشخص برای توقف دانلود اتوماتیک آپدیت ها است. اکنون در این مقاله می خواهیم نحوه ی غیرفعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 10 را مرور کنیم. با ما همراه باشید.

تمام کاربرانی که برای اولین بار ویندوز 10 را بر روی کامپیوتر خود نصب می کنند، پس از گذشت چند دقیقه متوجه کاهش چشمگیر سرعت اینترنت می شوند که با یک بررسی کوتاه معلوم می شود که ویندوز 10 به طور اتوماتیک، در حال دانلود آخرین آپدیت ها و بروزرسانی ها برای بخش های مختلف سیستم عامل است.

پس از این اتفاق، اکثر کاربران به سرعت صفحه ی Control Panel را باز کرده و به دنبال بخش Windows Update می گردند. سپس پس از چند ثانیه، در کمال ناباوری متوجه می شوند که هیچ گزینه ای برای توقف و یا عدم اجازه ی دانلود آپدیت برای ویندوز 10 وجود ندارد و می بایست در صندلی خود نشسته و شاهد اتمام شارژ اینترنت خود باشند. اگر شما نیز قربانی این اتفاق ناخوشایند بوده اید، پس با ما همراه باشید تا در ادامه ی این مقاله، آسان ترین و بهترین راهکار برای غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز 10 را مرور کنیم.

در این روش، با استفاده از بخش Group Policy، آپدیت های خودکار ویندوز 10 را برای همیشه متوقف می کنیم و تا زمانی که خود کاربر به ویندوز اجازه ندهد، این آپدیت ها دانلود و نصب نخواهند شد.

البته به خاطر داشته باشید که قابلیت Group Policy برای تمامی نسخه های ویندوز 10 به جز نسخه ی Home وجود دارد و در صورتی که از ویندوز 10 نسخه ی Home استفاده می کنید، این روش برای شما کارساز نخواهد بود.

برای غیرفعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 10 با استفاده از Group Policy، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا باید پنجره ی Run را اجرا کنید. برای این کار، کلیدهای Windows + R را به صورت همزمان فشار دهید یا آنکه در استارت منو، عبارت "Run" را جستجو کرده و آن را اجرا کنید. سپس در کادر داخل پنجره ی Run، عبارت " msc " را وارد کرده و کلید Enter را فشار دهید.

 

 

پس از باز شدن پنجره ی Local Group Policy Editor، به مسیر زیر بروید:

Computer Configuration  -->  Administrative Templates  -->  Windows Components  -->  Windows Update

 

سپس از کادر سمت راست، گزینه ی Configure Automatic Updates را بیابید و بر روی آن دو بار کلیک کنید.

 

 

در پنجره ای که باز می شود، از میان سه گزینه ی بالا، گزینه ی وسط یعنی Enabled را انتخاب کنید. پس از این کار، منوی کشویی پایین (Configure automatic updating) برای کاربر باز می شود.

 

 

از منوی کشویی پایین، گزینه ی دوم یعنی Notify for download and notify for install را انتخاب کنید. در آخر، بر روی گزینه ی OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

 

با استفاده از این روش، ویندوز 10 دیگر به طور خودکار اقدام به دانلود آپدیت های جدید نمی کند و هر زمان که کاربر بخواهد، می تواند با مراجعه به بخش ویندوز آپدیت در کنترل پنل و انتخاب گزینه ی Check for Updates، لیست آخرین آپدیت ها را ببیند. پس از آن، در صورتی که کاربر بخواهد آپدیت ها را دانلود کند، می تواند با انتخاب گزینه ی Download، آن ها را دانلود کنند؛ دقیقاً همانند ویندوز 8 و 7.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 11
تعداد کل نظرات : 6
تعداد کل آرا: 140
تعداد کل بازدیدها: 29735

نظرات کاربران

*