زنانی که شوهران خود را فقیر می کنند | کدام زنان مانع از پیشرفت همسران خود می شوند

زنانی که شوهران خود را فقیر می کنند | کدام زنان مانع از پیشرفت همسران خود می شوند
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/19

زنان تاثیر زیاد در پیشرفت و یا پسرفت شوهران خود دارند، می توان گفت که این مطلب را همه تصدیق می کنند، برخی از زنان چنان رفتار می کنند و چنان انتظاراتی را دارند، که سبب فقیر شدن همسران خود می شوند. ولی برخی دیگر، سبب پیشرفت و ثروتمند شدن همسران خود می شوند.

زنان غرغرو، زنان همیشه ناظر و زنانی که مغز مردان را می خورند، هیچ وقت اجازه ثروتمند شدن به مردان خود نمی دهند.

این حقایق را روانشناسان روسی در تحقیقاتی که انجام داده اند، اعلام کرده اند. بر اساس تقسیم بندی روانشناسان سه تیپ شخصیتی زنان هستند، که امکان ثروتمند شدن را به شوهران خود را نمی دهند. که از جمله این سه تیپ شخصیتی زنان عبارتند از:

1- زنانی که عادت به از بین بردن ترس دارند

این زنان معمولا همیشه این سوالات را از مردان خود می پرسند: چرا به کارهای که سر در نمی آری، می پردازی؟ در آمد تو بدون این کار هم برای ما کفایت می کند؟ یک لقمه نان در می آوریم دیگه؟ ما را از داشته هایمان هم نکن؟ بیا کارهای خود را از روی اصول انجام دهیم؟ از کاری به کار دیگر ریسک نکنیم؟

زنانی که این گونه به همسران خود مشاوره می دهند، اینطور فکر می کنند که، به همسر خود خوبی دارند، می کنند و از وی محافظت می کنند. در حالی که، این تفکرات در مردان سبب از بین رفتن اعتماد به نفس می گردد. البته این همه اش نیست! زنان با این رفتار اجازه رشد و پیشرفت را به مردان نمی دهند و در آنها احساس ترس و بی ارزش بودن ایجاد می کنند.

ترس مرد را فلج می کند و سبب می شود که وی حرکت نکند، از اینکه کاری جدید شروع کند، ریسک کند و موقعیت رهبری را بدست گیرد، می ترسد. این ترس سبب می شود، عشق مردان به زندگی از بین برود و آنها را به سوی پرخاشگری سوق پیدا کنند.

2- زنانی که بیش از اندازه صرفه جویی می کنند

این تیپ از زنان معمولا به همسران خود می گویند: ببین چگونه صرفه جویی می کنم؟ برای ما چیزی دیگر نیاز نیست؟ یه طوری زندگی می کنیم؟ ارزان ترین ها را می خریم؟

خانم هایی که این گونه فکر می کنند در طول زندگی خود دنبال محصولات ارزان می روند. با این گونه زندگی کردن سرمایه مورد نیاز برای رشد کودکان، تحصیل آنها و ... را جمع می کنند. در این شرایط این سوال مطرح می شود که اگر درآمد خانواده به اندازه کافی است، در این زمان چرا مردان دنبال پیشرفت و افزایش حقوق باشند؟

3- زنانی که بدون آرزو زندگی می کنند

این گونه زنان برای خود هیچ گونه آینده ایده الی نمی خواهد، برای تفریح و سرگرمی مبلغی هزینه نمی کنند. آنها یاد گرفته اند با داشته های خود زندگی نمایند. به همین دلیل در زندگی هیچ آرزویی ندارند، موقعی که حرف می زنند، می گویند همین ماشین برای ما خوب است؟ خونه دیگری را می خواهیم چکار؟ چرا باید کودکان را به مدارس خصوصی بگذاریم؟ و سوالاتی مانند این ها را مطرح می نمایند.

داشتن چنین تمایلاتی سبب می شود، میل مردان برای پیشرفت از بین برود. آنها فراموش می کنند که، مردان نیاز دارند، که مهم و با اهمیت شناخته شوند. در ذات مردان است که دوست دارند، خود را رشد و توسعه دهند. به همین دلیل گاهی شوهران زنان ناراضی به علل مختلف درآمد بیشتری دارند و دارای اعتبار و نفوذ بیشتری می شوند.

در این مورد که آیا مردان باید با این گونه زنان ازدواج کنند و یا نه، موضوعی دیگری است و بستگی به اهداف مردان دارد. اما بر اساس نظریات دانشمندان، مردانی که زنان این گونه دارند، به جای همسر گویا با مادر خود زندگی می کنند. اما مردانی که دارای اعتبار، پیشرفت و رشد و نفوذ می باشند، فاکتورهایی که در بالا گفتیم را در زنان خود ندارند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277085

نظرات کاربران

*