زمان نگهداری غذاها در یخچال| غذایی ماننده را سرد در یخچال بگذاریم یا گرم | غذایی ماننده را چگونه نگهداری کنیم

زمان نگهداری غذاها در یخچال| غذایی ماننده را سرد در یخچال بگذاریم یا گرم | غذایی ماننده را چگونه نگهداری کنیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/06

زمان نگهداری غذاها در یخچال ؟ در این مطلب ما روش نگهداری غذایی ماننده را در یخچال بیان می کنم و چگونگی نگهداری از این غذاها را باز گو می کنیم پس با ما همراه باشید.

غذایی ماننده را سرد در یخچال بگذاریم یا گرم

 بعضی از افراد غذای اضافی  را بلافاصله جمع می کنند وعده ای دیگر صبر می کنند غذا به دمای محیط برسد فکر می کنید کدام روش بهتر است؟ بیشترین  افرادی که غذا را پیش از گذاشتن در  یخچال به دمای  محیط می رسانند می خواهند با اجتناب از گذاشتن  غذای گرم در  یخچال مانع از گرم شدن غذاهای اطراف آن و افزایش احتمال  فساد آنها شوند این مشکل تنها زمانی می تواند رخ دهد که فرد قابلمه بزرگی از سوپ جوشان  راداخل یخچال بگذارد.

حقیقت آن است که سرد کردن آرام موادغذایی در محیط خانه به  مراتب خطر ناک تر است بسیاری از باکترهای  بیماری زا می توانند دردمای بین 20 تا 50 درجه سانتی گراد جمعیت خود را هر نیم ساعت دوبرابر  کنند تحقیقات نشان می دهد نیمی از مسمومیتها ی گسترده غذایی در سال ناشی از شرایط بد نگهداری غذا در رستوران هاست.

غذای پخته رو چند روز می شود درون  یخچال نگه داشت

مراجع  وتدوین کنندگان استاندارد های غذایی می گویند بهتر است مواد غذایی را که  اضافه آمده است ودر یخچال نگهداری می کنید زودمصرف کنید  این زمان برای اسپاگتی و ماکرونی پخته شده به دلیل  رشد آرام باکتری ها در دمای یخچال بین یک تا دو رور است غذاهای پخته  شده ای هم که در دمای فریزر نگهداری میشوند باید پیش از چهار ماه مصرف شوند .

زمان نگهداری غذاها در یخچال| غذایی ماننده را سرد در یخچال بگذاریم یا گرم | غذایی ماننده را چگونه نگهداری کنیم

 غذایی ماننده را چگونه نگهداری کنیم

بهتر است بدانید که برنج پخته شده راباید طی یک روز مصرف کرد برنج خام حاوی اسپورت یا هاگ مقاوتی است که به راحتی میتواند دمای جوش آب  و پخت برنج را تحمل کند این اسپورها نه تنها طی  طبخ دوام می آورند بلکه  بعدا می توانید از کپسول خود خارج شوند و سمی ترشح کنند که آنها  در برابر حرارت مقاوم است مصرف غذای آلوده  به این اسپور ها اسهال  و استفراغ   و مسمومیت  غذایی منجبر خواهد شد.   

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 99
تعداد کل آرا: 201
تعداد کل بازدیدها: 187880

نظرات کاربران

*