زمان زدن واکسن انفولانزا | قیمت واکسن آنفولانزا | واکسن آنفولانزای خارجی یا ایرانی؟

زمان زدن واکسن انفولانزا | قیمت واکسن آنفولانزا | واکسن آنفولانزای خارجی یا ایرانی؟

باشروع فصل پاییز و شیوع بیماری آنفولانزا در کودکان و بزرگسالان زدن واکسن انفولانزا واجب میشود تا از بیماری آن جلوگیری شود. به خصوص کودکان که سیستم ایمنی ضعیف تری دارند در دام ان نیوفتن .ما در این مطلب توضیحاتی در خصوص واکسن انفولانزا به شما میدهیم تا با اطلاعات بیشتر برای تزریق ان اقدام نمایید.

زمان زدن واکسن آنفولانزا

واکسن آنفولانزا چیست؟

واکسن آنفولانزا واکسنی است که حاوی آنتی ژن های سطحی ویروس آنفولانزا می‌باشد و برای پیشگیری از بیماری آنفولانزا که نوعی ویروس است و همانند سرماخوردگی است استفاده می‌شود.
واکنس آنفولانزا از جهت انکه هر ساله افراد زیادی به این بیماری مبتلا میشونددارای اهمیت فراوانی است و افراد زیادی هستند که به آنفولانزای خوکی یا پرندگان مبتلا میشوند و متاسفانه عده ی قابل توجهی نیز جان خود را ادر اثر عوارض این بیماری از دست میدهند.
اما هنوز افرادی وجو دارند که این بیماری را ساده و بی خطر میدانند در صورتی که با توجه به امار بالای گزارش شده مرگ و میر در اثر این نوع بیماری میتوان نتیجه گرفت بیماری خطرناکی به خصوص برای کودکان و افراد مسن به شمار میرود .
و باید تا حدی این بیماری را جدی گرفت و بیشتر با روش های پیشگیری از ان اشنا شد.

عوارض واکسن آنفولانزا | واکسن آنفولانزا چه عوارض جانبی دارد؟

تمامی این مطالب به اهمیت واکسن آنفولانزا و تاکید بر زدن ان اشاره میکند. بسیاری از مرد فکر میکنند که خوده واکسن آنفولانزا عوارض شدیدی را ایجاد میکند به همین خاطر از زدن ان خودداری میکنند در صورتی که این باور غلط است و در اکثر افراد جز قرمزی و تورم در ناحیه تزریق عوارض دیگری ندارد .اما در افرادی ممکن است به مدت زمان کوتاهی باعث ضعف و بیحالی شود که ممکن است همان روز ایجاد شود و یک تا سه روز بعد رفع شود. این نوع عارضه بیشتر در کودکان به وجود می اید.

بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفولانزا

بیماری آنفولانزا از اواخر شهریور شروع میشود و تا پایان اردیبهشت ادامه پیدا میکند. بهترین زمان مناسب برای تزریق ان اوایل پاییز است گرچه پیشگیری ان هرچه زود تر انجام شود بهتر است .
در کودکان زیر 8 سال که برای اولین بار این واکسن را تزریق میکنند باید 2 بارب به فاصله ی4 هفته از هم صورت گیرد. ولی در افراد بالای 8 سال یک بار تزریق کفایت میکند. تقریبا تمام افرادی که بالای 6 ماه سن دارند متوانند از ان استفاده نمایند.

قیمت واکسن آنفولانزا 97چه افرادی نباید واکسن آنفولانزا را بزنند؟

برطبق گفته سازمان پیشگیری و کنترل بیماری این افراد عبارتند از :
تمام اشخاص  که آلرژی  به آمپول آنفولانزا را داشته.
تمام افرادی  که نسبت به تخم مرغ آلرژی دارند.
افرادی که 6 هفته پس از تزریق واکسن آنفولانزا به سندرم ژویلاین باره دچار گردیده اند. تزریق واکسن در کودکان مبتلا به تب ممنوع است چنانچه کودک  مبتلا به بیماری تبدار باشد بایستی  تزریق واکسن آنفلوانزا را بتعویق بیندازیم و بعد از بهبود تب وی واکسن تزریق گردد.
تمامی کودکان 6 تا 18 سال
- افراد بالای 50 سال
- خانمهایی  که قصد دارند در فصل شیوع  آنفولانزا باردار شوند
- تمامی اشخاصی افرادی که در آسایشگاه و بیمارستان ها کار میکنند
- تمامی بزرگسالان مبتلا به امراض مزمن قلبی و ریوی مثل آسم و یا هر بیماری که سیستم ایمنی را ضعیف کرده است.
- کارگران  منزل و پرستاران  نوزادان زیر 6 ماه
- همه  اشخاصی که  در تماس با افراد مستعد آنفولانزا میباشند مثل کارکنان بیمارستان و ....
- کودکانی  که دچار بیماری قلبی مادرزادی  میباشند.
- کودکان  مبتلا به دیابت هستند.
- کودکان دچار  آلرژی و بیماریهای تنفسی.
- کودکان  مبتلا به آنمیداسی شکل .

تشخیص واکسن انفولانزا جدید یا قدیمی

واکسن انفولانزا رو باید هر دوسال یکبار تزریق کرد زیرا  بدن نیاز به تجدید دوباره این واکسن دارد .همچنین این نکته رو بازگو کنم که بعد از زدن این واکسن ممکن است باز هم به این بیماری دچار شوید ولی درصد مبتلا شدن به ان پایین است .و برای تهیه ان سعی شود از داروخانه های معتبر ان را تهیه کرد و به تاریخ ان توجه شود از خریدن دارویی که تاریخ مصرف ان گذشته خودداری شود.قیمت واکسن انفولانزا

قیمت این واکسن نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده و از 26هزار تومان به 24 هزارو 500 تومان رسیده است.

در اخر نیز این نکته را باید ذکر کنیم  که تزریق واکسن انفولانزا برای همگان ضروری نیست و بهتر است برای زدن ان اطلاعات لازم را بدست اورده باشید و با پزشک خود نیز مشورت نمایید.


چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

نگار حسینی مولف مقالات علمی سایت چگانه است. به زودی اطلاعات فردی بیشتری از ایشان در معرض دید شما خواننده ی گرامی قرار خواهد گرفت.

تعداد کل مقالات: 20
تعداد کل نظرات : 0
تعداد کل آرا: 8
تعداد کل بازدیدها: 275
زمان زدن واکسن انفولانزا | قیمت واکسن آنفولانزا | واکسن آنفولانزای خارجی یا ایرانی؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)