زایمان سزارینی | نکاتی در مورد خانم هایی که سزارین کرده اند

زایمان سزارینی | نکاتی در مورد خانم هایی که سزارین کرده اند
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/31

امروزه بسیاری از خانم ها به دلایل مختلف برای زایمان سزارین را انتخاب می کنند، اگر چه در نگاه اول عمل جراحی سزارین عملی بی خطر و طبیعی به نظر می رسد ولی در واقع این طور نمی باشد و این عمل بسیار مهم و خطرناکی می باشد. از این رو در این مقاله به بررسی خانم هایی که عمل سزارین انجام داده اند می پردازیم.

مادر شدن خوشبختی بزرگی است. اما در دوران جدید زحمتی زیاد دارد. مادر شدن دارای یکسری وظایفی می باشد، که انجام دادن آنها نیاز به توان و صبر زیادی دارد، که یکی از آنها عمل جراحی سزارین می باشد. لذا در ادامه حقایقی در مورد زنانی که عمل سزارین انجام داده اند، را تقدیم شما می کنیم:

1- آنها برای اینکه فرزندشان سالم به دنیا بیاید، راضی به عمل جراحی می شوند:

برخی ها فکر می کنند که، عمل جراحی سزارین یک عمل طبیعی می باشد. در اصل این برای زندگی مادر و کودک یک عمل پر خطر و جدی می باشد. علاوه بر این، پدر و یا دیگر اعضای خانواده در زمان زایمان نمی توانند، حضور داشته باشند در حالی که در بسیاری از کشورها در زمان زایمان طبیعی اجازه می دهند، همسر در اتاق زایمان حضور داشته باشد. برای اینکه مادر کمک معنوی دریافت کند، همسر وارد اتاق زایمان می شود و این سبب می شود مادر روحیه و انرژی زیادی برای زایمان طبیعی به دست آورد.

زایمان سزارینی | نکاتی در مورد خانم هایی که سزارین کرده اند

2- مادرانی که سزارین کرده اند، تا زمان ترک اتاق عمل، در مورد اینکه حالشان خوب است یا بد بی خبر می باشند.

با به دنیا آمدن کودک خطر تمام نمی شود. مانند دیگر عمل های جراحی تا زمان به هوش آمدن، بیمار نمی داند، که عمل جراحی چقدر موفقیت آمیز بود. علاوه بر این، مطالبی وجود دارد که خیلی ها نمی دانند. عمل سزارین موجب کاهش هوشیاری مادران می شود و موجب می شود که آنها درد را حس نکنند، اما همه حرکات را در این مدت احساس می کند.

3- آنها به مرحله سلامتی واقعا مانند قهرمان عبور می کنند:

در زمان به دنیا آمدن کودک دنیای اطراف مادر می چرخد و در چنین شرایط مادر در تلاش است، تا نیازها و احتیاجات کودک را بر آورده کند. برای این کار تلاش و صبر زیادی لازم است و همه این کارها را تصور کنید با درد عمل جراحی انجام می دهد. بعد از این عمل جراحی بر پا شدن سخت می باشد. در چنین وضعیتی مادر دوست دارد، کودک خود را با تبسم ببیند و نفس کشیدن او را حس نماید. دست زدن به انگشتان کوچک نوزاد، و حس بوی نوزاد تازه به دنیا آمده را می خواهد. همه این ها، مادر را خوشبخترین فرد دنیا می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 89
تعداد کل آرا: 3255
تعداد کل بازدیدها: 719585

نظرات کاربران

*