ریشه روحی درد اعضای بدن چیست ؟

ریشه روحی درد اعضای بدن چیست ؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/08

به هشدار های بدن خود گوش دهید. بدن هر انسان با روش هایی جالب و شگفت انگیز علائمی به عنوان هشدار بروز می دهد که در واقع اسرار درون بدن را فاش می کند. درد نوعی از این علائم هستند که شما را نسبت به موقعیت نامناسب یک عضو یا بروز یک بیماری آشکار می سازد. فقط کافیست به صدای بدن خود گوش دهید.

همان طور که می دانید تمامی اعضای بدن به راحتی می توانند در برابر آسیب ها و یا هر گونه بیماری هشدار هایی دردناک به شما انتقال دهند. در ادامه چند نوع درد را به شما معرفی می کنیم تا به وسیله شناخت آن ها متوجه حرف زدن بدن خود شوید.

گردن درد

درد گردن زمانی اتفاق می افتد که معمولا یک حس ناراحتی برای شما رخ داده باشد. این حس ناراحتی می تواند ناشی از یک برخورد اخلاقی و یا عاطفی با یک شخص باشد. گردن درد را می توانید با بخشش آن فرد آرام کنید. احساسات شدید و یا تمرکز بر روی مسئله یا کاری که بسیار به آن علاقمند هستید نیز از علائم گردن درد است. بهتر است در این گونه مواقع طوری رفتار کنید که مورد تحسین دیگران قرار گیرید. این کار گردن درد شما را بهبودی می بخشد.

درد شانه

درد در ناحیه شانه زمانی بروز پیدا می کند که شما در معرض فشارهای عاطفی بسیاری قرار گرفته باشید و یا این که مسئولیت های فراوانی را به عهده گرفته اید. برای تسکین درد شانه خود بهتر است احساساتتان را با خانواده و اطرافیان در میان بگذارید و از آن ها کمک بگیرید این کار سبب می شود کمی از مسئولیت شما کم شود.

سر درد

سر درد علت های بسیاری دارد اما استرس های روزانه یکی از شایع ترین آن ها می باشد. سر درد های میگرنی نیز از همین منشا سرچشمه می گیرند. بهتر است هر روز زمانی را به خودتان اختصاص دهید و در کمال آرامش استراحت داشته باشید تا سردرد شما را اذیت نکند.

درد بازو و آرنج

درد در ناحیه بازو ها و آرنج ها به معنای عدم انعطاف پذیری شما در زندگی می باشد. در حقیقت افرادی که به درد آرنج یا بازو مبتلا می شوند معمولا سعی دارند اتفاقات را طبق خواسته خود تغییر دهند و انعطاف پذیری کمی دارند. این افراد به سختی با اتفاقات زندگی مواجه می شوند و خیلی سخت تغییر عقیده می دهند.

درد دست

دست درد به آن معنا است که شما فردی تنها هستید و دوستی ندارید. افرادی که دست درد را تجربه می کنند بهتر است دوستان خود را افزایش دهند تا بتوانند با آن ها احساساتشان را درمیان بگذارند و اوقات خوشی را با هم بگذرانند.

درد فوقانی پشت بدن

دردهایی که از ناحیه پشت گردن تا آخرین مهره کمر رخ می دهد مربوط به عدم حمایت های عاطفی است. بیشتر افرادی که احساس می کنند به میزان کافی و درست از آن ها قدردانی نمی شود دچار این گونه درد ها می شوند. این افراد نیاز دارند که یک دوست یا شریک از او کمک بخواهد.

کمر درد

درد ناحیه کمر نشان دهنده این است که شما با مشکلات مالی مواجه هستید و به منظور حل این گونه مشکلات می بایست مدیریت دخل و خرج را بهتر انجام دهید.

زانو درد

پایین بودن عزت نفس افراد ممکن است منجر به زانو درد شدید شود. از لحاظ روانی نیز افرادی که توانایی ایستادن روی پاهای خود را ندارند یا به عبارتی اعتماد به نفس کافی ندارند دچار درد زانو می شوند. در واقع این افراد روحیه ضعیف و شکننده ای دارند. بهترین عمل برای این افراد این است که در کارهای داوطلبانه شرکت کرده و مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند و فراموش نکنند که هیچ انسانی کامل نیست.

درد ساق پا

تنش های عاطفی، استرس زیاد و حتی حسادت نسبت به سایرین می تواند درد را در ساق پا افزایش دهد.

درد مچ پا

در صورتی که احساس درد در ناحیه مچ هر دو پا دارید می بایست ریشه این مشکل را در فصلی از زندگی خود پیدا کنید. ممکن است در برهه ای از زندگی خود تحت فشار بسیار قراربگیرید که به جای تحمل آن سختی می توانید از مسائل کوچک و حتی جزئی که شما را خوشحال می کند لذت ببرید.

درد کف پا

افسردگی در ناحیه کف پا سبب بروز درد می شود. به همین دلیل در صورتی که شما به افسردگی به خصوص افسردگی حاد مبتلا باشید در ناحیه کف پا احساس درد و رنج خواهید داشت. درمان این مشکل این است که سرگرمی های جذاب و شاد برنامه ریزی کنید. یک حیوان خانگی مانند پرندگان برای خود تهیه کنید و یا . . .

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.9
مجموع آرا: 43

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 36
تعداد کل نظرات : 5
تعداد کل آرا: 948
تعداد کل بازدیدها: 14559

نظرات کاربران

*