رژیم های غذایی نادرست منجر به افسردگی می شوند

رژیم های غذایی نادرست منجر به افسردگی می شوند
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/12

افراد بسیاری رژیم می گیرند تا وزن کم کنند و یا سلامتی بدن خود را حفظ کنند اما استمرار یک رژیم غذایی سنگین و اشتباه می تواند عامل مهمی برای مرگ زود هنگام باشد و همچنین علاوه بر آن افسردگی که یک بیماری بسیار رایج در جهان است بر اثر رژیم های غذایی نادرست بروز پیدا می کند.

رژیم های غذایی برای سلامت و تعادل وزن افراد طراحی و اجرا می شوتد ولی تحقیقات جدید در سراسر جهان نشان داده است که بیماری افسردگی و رژیم غذایی سنگین ارتباط کاملا نزدیک و مستقیمی با هم دارند. یک رژیم غذایی ناسالم ممکن است منجر به افسردگی طولانی مدت و همچنین پایدار شده که اثرات مثبت رژیم را هم به طور کلی از بین می برد.

رژیم سالم بگیریم

افرادی که به صورت خودسرانه میزان تغذیه و یا گروه بندی مواد غذایی خود را کم و زیاد می کنند اثرات سوئی بر روی سلامتی خود به جا می گذارند. تحقیقات نشان داده است که میوه جات و سبزیجات در رژیم های غذایی روزانه بسیار مفید هستند. این دسته از مواد غذایی میزان ابتلا به افسردگی را تا حد زیادی کاهش می دهند و افرادی که میوه و سبزی کمتری می خورند بیشتر از سایرین مستعد ابتلا به افسردگی می باشند. به صورت کلی بهتر است که مواد غذایی را همانند دارو در نظر بگیریم. چرا که هر کدام از مواد غذایی خواص بی شماری داشته که برای احیای سلامتی عملکردی را در بدن انجام می دهند. بسیاری از مواد غذایی نیز با ترکیب یکدیگری خواص بیشتری را ارائه می دهند.

غذا بر علیه افسردگی

رژیم های غذایی نادرست منجر به افسردگی می شوند

رژیم های غذایی بسیاری وجود دارند که توانایی از بین بردن و یا کاهش علائم افسردگی را دارند. به طور کلی افسردگی در بین دختران نوجوان و افراد ثروتمند بسیار کمتر از سایر سنین و قشر های جامعه مشاهده می شود. از آن جایی که این دسته از افراد معمولا از تنوع غذایی بیشتری بهره مند می شوند و غذاهای بیشتری را می آزمایند همین امر سبب می شود که کمتر از سایرین به بیماری افسردگی مبتلا شوند. به صورت کلی برای عدم ابتلا به افسردگی بهتر است یک سری مواد غذایی که در این مورد موثر هستند را دائم در رژیم غذایی خود قرار دهیم. از جمله مواد غذایی که در پیشگیری افسردگی موثر هستند میوه جات و سبزیجات می باشند. به طور کلی تغییر الگوی غذایی می تواند در این بیماری تاثیر گذر باشد. مصرف روغن زیتون، لبنیات کم چرب، آنتی اکسیدان ها، غذاهای دریایی به خصوص ماهی، دانه های کامل مانند انواع حبوبات و آجیل ها در درمان و پیشگیری افسردگی بسیار موثر می باشند. بهتر است این مواد غذایی را در هر رژیمی که داریم بگنجانیم و اجازه ندهیم که رژیم های سرسخت مانع رسیدن ویتامین های مختلف به بدن ما شوند و ابتلا به افسردگی را در بدنمان قوی تر سازند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 10

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 36
تعداد کل نظرات : 5
تعداد کل آرا: 948
تعداد کل بازدیدها: 6896

نظرات کاربران

*