رژیم های خواب چیست؟ خواب چند فاز چیست؟

رژیم های خواب چیست؟ خواب چند فاز چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/07

بسیاری از مردم معتقدند که باید شب ها، حداقل هفت ساعت بخوابند، و برخی دیگر علاوه بر هفت ساعت خواب شب، بعد از ظهر هم یکی دو ساعت می خوابند، که به این طریق وقت زیادی از روز خود را به خواب اختصاص می دهند، ولی برخی دیگر از مردم با کمبود خواب مواجه هستند و همیشه خسته به نظر می رسند، در حالی که اگر از خواب چندفاز استفاده کنند، هم می توانند خواب مورد نیاز بدن را تامین نمایند و هم اینکه زمان لازم برای کارهای خود را داشته باشند.

با استفاده از منابع مخفی در ارگانیسم بدن انسان، ضمن اینکه می توان به افزایش مدت زمان کاری در روز خود رسید در کنار آن می توان افزایش عمر خود کمک کرد. بسیاری از مردم بر حسب عادت در طول 24 یکبار می خوابند، شب می خوابیم و صبح بیداری می شویم. خوابیدن به این شیوه تنها روش خواب صحیح و خواب تک فاز می باشد. اما برخی دیگر از مردم، در طول روز هم تلاش می کنند بخوابند، که خوابیدن در طول روز را خواب جفت فاز و یا دو فار عنوان می کنند. کسانی که این گونه خواب دارند، جالب است بدانند که، خوب است که شب ها 6 ساعت و در طول روز بعد از ناهار نیم ساعت بخوابند، به این طریقه در مقایسه با خواب تک فاز، یک و نیم ساعت بیشتر می خوابند. اگر انسان در طول روز، بیشتر از دو بار بخوابد، به آن خواب چندفاز می گویند، این سبک خواب، برای پی بردن به رمز و راز زندگی مفید می باشد.

خواب چند فاز را به نام نقاش و مخترع معروف قرون وسطی "لئوناردو داوینچی" شناخته می شود. وی برای تبدیل بسیاری از نظریات خود به واقعیت نیاز به زمان زیادی داشت. به همین دلیل هیچ وقت زمان لازم بدست نمی آورد.

لئوناردو دواینچی انسان توانا و مشتاقی بود، از این رو، وی شیوه خواب خود را تغییر داد و توانست این مشکل را حل نماید. وی خواب عادی شب را به چند قسمت تقسیم کرد، و به رژیم خواب چند فاز برتری داد. در این طریقه خواب انسان در هر چهار ساعت یکبار 15 الی 20 دقیقه می باشد. به این طریقه نه تنها سرحال می ماند و بلکه می تواند به اکتشاف و اختراع خود ادامه دهد.

تکنیک های خواب چند فاز:

1- سبک خواب دیماسون:

در این سبک خواب، هر شش ساعت نیم ساعت می خوابید. البته نباید بیش از نیم ساعت خوابتون ببره.

2- سبک خواب یوبرمن:

در این سبک خواب هم باید هر چهار ساعت یکبار به مدت20 دقیقه خوابید. احتمال داده می شود که از این تکنیک خواب لئوناردو داوینچی هم استفاده می کرد.

3- سبک خواب اوریمن (Everyman) "رژیم هر کسی":

در سبک خواب اوری من، خواب شب به مدت یک و نیم الی سه ساعت می باشد. و سپس در طول روز سه بار باید خوابید و هر بار به مدت 20 دقیقه لازم می باشد. برای افرادی که به فعالیت فکری و ذهنی می پردازند، یک رژیم خواب آیده آل می باشد.

4- سبک خواب تسلا:

شب دو ساعت خوب و سپس در طول روز به ویژه وسط روز 20 دقیقه خوابیدن لازم می باشد. به احتمال زیاد این رژیم خواب به وسیله نیکولا تسلا استفاده شده است، به همین دلیل این رژیم چند فاز خواب به نام وی شهرت یافته است.

5- سبک و یا رژیم خواب سی استا (Siesta rejimi):

در سبک خواب سی استا در طول شب 5 ساعت می خوابند، و سپس در طول روز به مدت یک و نیم ساعت خواب لازم می باشد که باید یک دفعه باشد.

استفاده از یکی از این رژیم های خواب چند فاز، می تواند خستگی شما را رفع کند و در عین حال زمان زیادی برای انجام کارهای خود داشته باشید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277137

نظرات کاربران

*