رژیم غذایی لاغری مناسب برای شام | چه غذایی در شام بخوریم تا چاق نشویم؟

رژیم غذایی لاغری مناسب برای شام | چه غذایی در شام بخوریم تا چاق نشویم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/27

امروزه بسیار از مردم از اضافه وزن و چاقی رنج می برند؛ به همین دلیل خیلی ها سعی می کنند با حذف کردن وعده غذایی شام، وزن خود را کاهش دهند و با چاقی خود مقابله نمایند، ولی حذف وعده شام برای بسیاری کار اسانی نیست و امکان انجام آن وجود ندارد، از این رو، بسیاری از مردم به دنبال رژیم غذایی می باشند، که بتوانند شام خورد را بخورند بدون اینکه چاق شوند، به همین دلیل در این مطلب غذاهایی را به شما معرفی می کنیم که، می توانید از این غذاها در وعده شام استفاده کنید و نگران چاقی خود نباشید.

در شب هرمون هایی که متابولیسم را بالا می برند و باعث سوخت و ساز غذا در بدن می شوند ،مانند خودمان در حالت استراحت به سر می برند و به همین دلیل غذاهای سنگینی که مصرف می کنیم فقط در بدن تجمع پیدا می کنند و به چربی تبدیل می شوند و باعث بروز چاقی در افراد می شوند و یا با رسوب در دیواره های عروق، هسته های چربی را تشکیل می دهند که احتمال بروز سکته را در ما افزایش می دهد. از این رو، کارشناسان تغذیه خوردن غذا در شب بعد از ساعت شش را ممنوع می کنند، و گاهی برای کسانی که می خواهند اضافه وزن خود را کم کنند، این مسئله را توصیه می کنند، و اما گاهی عمل کرد این توصیه امکان پذیر نمی باشد.

اما اگر شما می خواهید غذای شبتان را بخورید و چاق هم نشوید، توصیه می کنیم این مطلب را مطالعه فرمائید.

1- خوردن تخم مرغ:

شبی ها می توانید تخم مرغ بخورید، تخم مرغ را می توان به صورت املت، و یا به شکل کوکو حاضر کرد. شرط اصلی این است که به آن روغن نزنید.

2- خوردن پنیر، گردو و انگور:

خوردن مقدار کمی پنیر در مجموع 100 کالری دارد. خوردن پنیر در شب سوخت و ساز بدن را بهتر می کند، در کنار این می توانید چند عدد گردو و یا انگور استفاده کنید.

3- خوردن پوره کدو، و یا فیله بوقلمون:

کسانی که دوست دارند، غذای شب خوب و زیادی بخورند بهتر است غذای فیله بوقلمون و یا پوره کدو آماده کنند، گوشت بوقلمون از گوشت مرغ هم زود هضم تر می باشد.

4- خوردن ذرت:

اگر قبل از خواب گرسنه شدید، ذرت طبیعی بخورید، این یکی از غذاهایی است که کلسترول بدن را تنظیم می کند.

5-خوردن ماهی سفید:

خوردن گوشت ماهی سفید را در شب ترجیح دهید. تلاش کنید که ماهی را حتما بخار پز نماید.

در نهایت توصیه ما به کسانی که دوست دارند، وزن خود را کاهش دهند این می باشد که وعدۀ شام را خیلی ساده و سبک بخورند و از خوردن غذاهای پر کالری پرهیز نمایند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 89
تعداد کل آرا: 3254
تعداد کل بازدیدها: 717155

نظرات کاربران

*