روش های پیشگیری و جلوگیری از زایمان زودرس

روش های پیشگیری و جلوگیری از زایمان زودرس
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/26

در مقاله زایمان زودرس چیست؟ تعریف زایمان زودرس زایمان زودرس یا زایمان پیش از موعد تعریف شد و در مقاله ریسک فاکتورهای زایمان زودرس یا زایمان پیش از موعد در مورد ریسک فاکتورهای زایمان زودرس توضیح داده شد که می توان با کنترل ریسک فاکتورهایی که قابل کنترل و اجتناب هستند، از وقوع زایمان زودرس جلوگیری کرد. اما بعضا ممکن است در زنان حامله ای که در معرض زایمان زودرس هستند، اقدامات پیشگیرانه و درمانی به منظور تولد یک نوزاد نارس قابل اجرا باشد. برخی از اقدامات پیشگیرانه و درمانی به منظور جلوگیری از زایمان زودرس و تولد یک نوزاد نارس به شرح زیر هستند:

درمان هورمونی: تنها داروی پیشگیرانه زایمان زودرس، پروژسترون است که در واقع هورمونی است که توسط بدن زن در دوره بارداری تولید می شود. این هورمون بطور دارویی به زنانیکه ریسک زایمان زودرس دارند، داده می شود تا از زایمان زودرس جلوگیری کنند. مطالعات نشان داده اند که این نوع درمان دارویی می تواند احتمال زایمان های زودرس را تا یک سوم کاهش دهد. این درمان پیشگیرانه در آغاز هفته 16 ام بارداری و تا هفته 37 ام بارداری انجام می شود.

سرلاژ(Cerlage): این روش پیشگیری و درمانی زایمان زودرس نوعی جراحی است که به آن سرلاژ سرویکال(سرلاژ دهانه رحم) گفته می شود و در واقع درمانی است که برای زنانیکه دهانه رحم ضعیف داشته یا پیش از این زایمان زودرسی به همراه دیلشن دهانه رحم داشته اند، انجام می شود. در این عمل جراحی پزشک دهانه رحم را با بخیه می بندد و پیش از زمان زایمان، دهانه رحم باز می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 351
تعداد کل آرا: 3714
تعداد کل بازدیدها: 1339587

نظرات کاربران

*