روش های موثر برای تقویت بینایی | راه های رفع ضعف بینایی

روش های موثر برای تقویت بینایی | راه های رفع ضعف بینایی

امروزه بسیار از مردم دچار ضعف بینایی هستند و از ضعف بینایی خود اذیت می شوند، اگر چه درمانی برای ضعف بینایی به جزء عمل و یا استفاده از عینک وجود ندارد، ولی برای اینکه ضعف بیمنایی شدیدتر نشود، متخصصان و کارشناس اصولی را توصیه می کنند که برای بهبود بینایی و رفع ضعف آن مفید است

«اگر چشمانم می دید.....»، این نوع جمله ها را وقتی انسان می شنود، از نوع محرومیت خبردار می شود. به همین دلیل برای اینکه خودتان را از زیبایی ها دنیا محروم نکنید، باید از چشمانتان مراقبت نمائید. در دوران معاصر، تعداد افرادی که از ضعف بینایی اذیت نمی شوند، بسیار کم است، در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته شهروندان بالای 21 سال، از هر ده نفر نه نفر از این مشکل اذیت می شوند. موضوع واضحی می باشد، با بالا رفتن سن و سال، ضعف بینایی هم بیشتر می شود و بعد 40 سالگی افرادی که مشکل و اختلال در بینایی خود نداشته باشند، بسیار کم هستند.

متخصصان و چشم پزشکان برای بهتر کردن توانایی بینایی و برای این که ضعف بینایی افزیش پیدا نکند، حرکات ورزشی برای عضلات چشم و ورزش هایی و توصیه هایی را ارائه کرده اند، که در ادامه برخی از این توصیه ها را تقدیم حضور شما می کنیم:

1- گیشنیز تازه را ریز خرد کرده و هر روز یک الی دو بار به مدت ده الی بیست دقیقه بر روی چشم خود بگذارید.

2- به دو قاشق غذا خوری میوه رز، به مقدار یک لیوان آب جوشیده اضافه کنید و 3 الی 5 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. سپس منتظر شوید تا سرد شود و آن را از صافی رد کنید و از این محلول می توانید صبح ها و شب ها به مقدار یک دوم لیوان استفاده کنید.

3- به سه قاشق غذاخوری گیاه کاسنی، 400 میلی لیتر (دو لیوان) آب جوش اضافه کنید و دو الی سه دقیقه بجوشانید. بعد از اینکه سی دقیقه دم کشید. سپس در طول روز آن را میل کنید. دوره درمان سه الی چهار هفته می باشد.

4- به دو قاشق چای خوری سیاه‌گیله کبود (Vaccinium myrtillus) [همون قارا گلیه خودمون]، یک لیوان آب جوش اضافه کنید و یک ساعت دم بگذارید. بعد از اینکه از صافی رد کردید، روزانه یک دوم لیوان از آن میل کنید.

روش های موثر برای تقویت بینایی | راه های رفع ضعف بینایی

5- به مقدار 15 گرم دم شیر خشک شده (Leonurus) آب اضافه کنید و 40 دقیقه منتظر باشید تا دم بکشد. بعد از اینکه از صافی رد کردید، روزانه دو الی سه دفعه به مقدار یک قاشق غذاخوری از آن میل کنید.

6- روزانه دو بار، صبح و ظهر به مقدار یک قاشق غذاخوری ویتامین های مکمل مصرف کنید.

7- ابتدا برگ های کلم را خوب بشورید و سپس آن را بجوشانید. بعد از اینکه خنک شدن برگ ها را هر روز سه الی چهار بار میل کنید و آب جوشیده شده را هم می توانید مصرف کنید.

8- در زمانی که مشکل نزدیک بینی دارید، میوه خشک شده زالزالک را به مقدار مساوی با عسل مخلوط کنید و روزانه به مقدار سه قاشق غذاخوری میل نماید.

9- در وعده های غذایی خود از ویتامین های گروه A و B و همچنین غذاهایی که سرشار از ویتامین C می باشند، استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1118
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
روش های موثر برای تقویت بینایی | راه های رفع ضعف بینایی
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)